801 چاه کشاورزی استان قزوین در یکسال گذشته به کنتور هوشمند مجهز شد

به گزارش خبرنگار اقتصادی برنا از قزوین؛ یدالله ملکی در خصوص مدیریت منابع آبی در استان و کنترل برداشت های مجاز اظهار داشت: با تاکید دولت سیزدهم در خصوص صیانت از منابع آبی و مدیریت درست و بهینه مصرف ما نیز مصمم هستیم تا نصب کنتورهای هوشمند را با سرعت بیشتری عملیاتی کنیم.

وی افزود: با اقداماتی که آغاز کرده ایم با استفاده از سیستم های هوشمند وضعیت مصرف آب در بخش های کشاورزی و صنعت نظارت و مدیریت می شود و در این راستا در یک سال گذشته نیز نصب کنتورهای هوشمند شتاب گرفت. 

ملکی تصریح کرد: در این راستا در سال 98 تعداد 345 د ستگاه کنتور هوشمند در چاههای آب کشاورزی نصب شد و توانستیم  14 میلیون و 300 هزار مترمکعب صرفه جویی کنیم.

74025

این مسئول گفت: همچنین در سال 99 با  نصب 835 دستگاه کنتور هوشمند زمینه 47 میلیون مترمکعب صرفه جویی در آب مهیا شد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان قزوین یادآورشد: در سال گذشته نیز این اقد امات تداوم یافت و 617 دستگاه کنتور در چاههای کشاورزی نصب و راه اندازی شد.

ملکی بیان کرد: در سال قبل با مجهز شدن چاههای کشاورزی به سیستم هوشمند زمینه 17 میلیون مترمکعب صرفه جویی در منابع آبی ممکن شد.

این مسئول یادآورشد: امسال نیز تاکنون 184 دستگاه کنتور هوشمند در  چاههای کشاورزی نصب شده و با این کار موفق شدیم بیش از 2 میلیون و 300 هزار مترمکعب در مصرف آب صرفه جویی کنیم.

7308375_235

ملکی اظهارداشت: امیدواریم با مشارکت و همکاری کشاورزان و مجهز کردن مابقی چاههای کشاورزی به کنتور هوشمند گام مهمی در صرفه جویی و مدیریت منابع آب در استان برداریم.

انتهای پیام

 

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف