30 هزار نفر متقاضی فرزندخواندگی در کشور

به گزارش خبرگزاری برنا؛ میکاته کو ملولکه مدیرکل دپارتمان زنان، جوانان و افراد دارای ناتوانی، رولانی کومالو مدیر روابط بین‌الملل، کاساندرا نیاتی معاون مدیر در امور توانمندسازی زنان، اولتمن فوری معاون مدیر در توسعه امور جوانان وگیل موتلونگ دستیار مدیر در حقوق افراد دارای ناتوانی از اعضاء هیئت فنی دپارتمان زنان، جوانان و افراد دارای معلولیت آفریقای جنوبی بودند که به ایران سفر کردند.

هیئت فنی دپارتمان زنان، جوانان و افراد دارای معلولیت آفریقای جنوبی دراین سفر ضمن دیدار با علی‌محمد قادری رئیس سازمان بهزیستی کشور از مرکزمریم مقدس و شیرخوارگاه شبیر بازدید کردند.

بهزیستی سالانه یک هزار و 500 کودک به خانواه ها واگذار می کند

در ابتدای دیدار هیئت فنی دپارتمان زنان، جوانان و افراد دارای معلولیت آفریقای جنوبی محمد نصیری معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان بهزیستی کشور در تبیین و تشریح اقدامات حوزه مربوطه، عنوان کرد: سازمان بهزیستی کشور براساس قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران، کودکانی که در حال مخاطره هستند و سرپرستی ندارند را تحت پوشش خود دارد که شیرخوارگاه شبیر یکی از 650 مرکز نگهداری کودکان در ایران است.

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان بهزیستی کشور با اشاره به 30 هزار متقاضی فرزندخواندگی در کشور، اذعان کرد: این در حالی که سالانه یکهزار و 500 کودک قابل واگذاری است.

وی با بیان اینکه در حوزه کودک، اصلی‌ ترین برنامه سازمان بهزیستی کشور حمایت و بازگردادن کودک به خانواده است، گفت: در صورتی که امکان بازگرداندن وجود نداشته باشد، خانواده جایگزین انتخاب می‌شود و اگر کودک شرایط بازگشت به خانه و یا خانواده جایگزین نداشته باشد، وارد شیرخوارگاه و مراکز نگهداری از کودکان و نوجوانان می‌شوند.

نصیری، حمایت از بانوان سرپرست خانوار را یکی دیگر ازاقدامات حوزه اجتماعی برشمرد و گفت: تاکنون 280 هزار زن سرپرست خانوار تحت پوشش بهزیستی هستند که امورات مسکن، اشتغال و … راهبری می‌کنیم.

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان بهزیستی کشور در ادامه اورژانس اجتماعی 123 را مرکزی بی‌بدیل در دنیا معرفی کرد و گفت: اورژانس اجتماعی مداخله سیار را در حوزه کودک‌آزاری، خشونت خانگی، معلول‌آزاری، همسرآزاری و … انجام می‌دهد به عبارتی اورژانس اجتماعی برای بیماری اجتماعی که مخل ساختار خانواده است با محوریت حفظ کیان خانواده درنظر گرفته شده است.

در ادامه فاطمه عباسی رئیس مرکز توسعه پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور به معرفی حوزه پیشگیری، درمان و بازتوانی اعتیاد، پیشگیری از معلولیت‌ها، مشاوره و روانشناختی، خط مشاور 1480، پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی، سامان رصد آسیب پرداخت.

دولت سیزدهم احیاکننده شبکه مشاوران زنان وخانواده

نرجس بختیارخلج مشاور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در امور زنان و خانواده در این دیدار با بیان اینکه وزارت متبوعه در ارائه خدمات خود با 70 درصد جامعه در ارتباط است، عنوان کرد: شبکه مشاورین زنان و خانواده را در دولت سیزدهم احیاء کردیم که بر سیاست‌گذاری، نظارت، راهبری و مطالبه ‌گری تاکید داشته باشند.

مشاور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در امور زنان و خانواده با بیان اینکه در حوزه اشتغال جامعه هدف گسترده‌ای تحت پوشش هستند، یادآور شد: درخصوص زیست‌بوم اشتغال، تجارب موفق کارآفرینی و امکان ایجاد مشاغل خانگی ظرفیت‌های ارزشمندی برای تبادل تجربیات با هیئت فنی دپارتمان زنان، جوانان و افراد دارای معلولیت آفریقای جنوبی داریم.

در پایان این دیدارعلی‌محمد قادری رئیس سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه کشور ایران حامی محرومین و مستضعفین است و نقش ویژه‌ای در ارتقاء سطح زندگی افراد جامعه دارد، گفت: جمهوری اسلامی ایران برای حمایت و کمک‌ رسانی از آحاد مظلوم جهان آمادگی لازم دارد.

انتهای پیام/

 

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف