28 زمین چمن مصنوعی و 5 سالن ورزشی در مدارس استان قزوین آماده بهره برداری می شود

به گزارش خبرنگار فرهنگی برنا از قزوین؛ نقی سیاهکالی مرادی مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین ظهر دوشنبه در نشست با خبرنگاران عملکرد یک ساله دولت انقلابی و پروژه مهر و بازگشایی مدارس را تشریح کرد.

سیاهکالی مرادی اظهارداشت: رسانه ها و خبرنگاران صدای رسایی دارند که از بخشنامه بالاتر و انذار دهنده و پیشگیرانه است.

وی افزود: در دو سال گذشته کرونا موجب شد تحصیل حضوری تعطیل شود و بازگشایی هم همچنان خانواده را نگران کرده بود که برخی رسانه ها کمک کردند و برخی هم منتقد بودند و سرانجام آموزش ها حضوری شد و عقب ماندگی ها را تا حد زیادی جبران کردیم.

سیاهکالی مرادی تصریح کرد: ما توانمندی خود را سنجیدیم و تلاش شد تا وابستگی دانش آموزان به گوشی کم شود.

image_2022_8_29-14_44_21_375_D7V

امسال کلاسها حضوری است

وی افزود: امسال همه کلاسها حضوری است و تیمی در حوزه آموزش، پشتیبانی، روابط عمومی و اوقات فراغت فعال شده تا مقدمات کار مهیا می شود.

۸ میلیارد تومان برای تجهیز هنرستانها

مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین بیان کرد: با اختصاص ۸ میلیارد تومان برای تجهیز هنرستانها ابزار و وسایل لازم خریداری شده تا در کنار تغییر کتب بتوان هماهنگی لازم را انجام داد.

وی با اشاره به پایین بودن سرانه ورزش افزود: ۲۸ زمین چمن مصنوعی و ۵ سالن ورزشی در دست ساخت است که ۲۳ میلیارد تومان از اعتبارات وزارتخانه و کمک مردمی برای آن هزینه خواهد شد.

سیاهکالی مرادی تصریح کرد: در هشت سال گذشته حتی یک متر به فضای ورزشی مدارس اضافه نشد ولی با اجرای طرح های ورزشی میزان سرانه ورزشی از ۳۷ سانتیمتر به ۵۰ سانتیمتر خواهد رسید.

image_2022_8_29-14_42_27_704_GZ4

وی گفت: از محل اعتبارات سفر ریاست جمهوری  ۱۶۳ میلیارد تومان برای تکمیل  بیش از ۲۹۹ طرح آموزشی، پرورشی و تاسیساتی نیمه تمام اختصاص خواهد یافت.

وی اظهارداشت: طرح تثبیت و جبران یادگیری با برگزاری ۱۶ جلسه اجرایی شده و با اختصاص ۲۰ میلیارد تومان برای جبران عقب ماندگی های دانش آموزان اقدام خواهد شد.

تجهیز اردوگاه یانس آباد با ۲۰ میلیارد تومان 

سیاهکالی مرادی افزود: برای کمک به تجهیز اردوگاه یانس آباد مبلغ ۲۰ میلیارد تومان از محل سفر اختصاص می یابد.

وی اظهارداشت: برای تکمیل استخر جنوب قزوین مبلغ  ۸  میلیارد تومان و استخر نیمه تمام شهر صنعتی البرز مبلغ ۱۲ میلیارد تومان پرداخت می شود.

این مسئول گفت: اداره نهضت سواد آموزی استان در بررسی شاخص های ۲۳ گانه در رتبه چهارم کشوری قرار گرفت.

3113636

ثبت نام ۲۲۶ هزار نفر در مدارس

وی بیان کرد: از مجموع  ۲۴۴ هزار نفر جمعیت دانش آموزی تاکنون ۲۲۶ هزار نفر در سامانه ثبت نام کرده و ۲۰۸ هزار نفر سفارش کتاب داده اند.

سیاهکالی مرادی تصریح کرد: ثبت نام دبستانی ها و متوسطه اول به پایان رسیده و بخشی از  متوسطه دوم باقیمانده است.

وی افزود: در استان قزوین دو هزار واحد آموزشی و ۱۱۴ هنرستان فنی و کار و دانش فعالیت می کنند و همه دانش آموزان در دو نوبت و ۹۰ درصد معلمان هر دو دز واکسن خود را تزریق کرده اند و توصیه می کنیم «دز» یادآور را نیز دریافت کنند.

سیاهکالی مرادی بیان کرد: در جشنوارهای فرهنگی، ورزشی، قرآنی و نماز دانش آموزان استان خوش درخشیدند و 142 رتبه کشوری کسب کردیم که 40 رشته اول؛ 12 رتبه دومی، 51 ررتبه سوم، پنج رتبه پنجمی و 33 رتبه کشوری را کسب کردیم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین یادآورشد: امسال تعداد دو هزار نیروی جدید جذب آموزش و پرورش می شود که بخشی از نیازها تامین خواهد شد و دیگر از نیروهای خرید خدمات استفاده نخواهیم کرد.

156631750

وی افزود: در حال حاضر فقط در شهر صنعتی البرز از نظر فضای آموزشی کمبود داریم و باید دو هنرستان و چند مدرسه فنی و حرفه ای احداث کنیم.

13 کلاس کانکسی امسال جمع آوری می شود

ساهکالی مرادی اظهارداشت: در حال حاضر 13 کلاس کانکسی و در 17 روستا 17 دانش آموز با 17 معلم داریم اما آن را تعطیل نکرده ایم تا کسی از تحصیل باز نماند.

وی گفت: امسال همه کلاس های کانکسی را جمع آوری خواهیم کرد تا همه از شرایط عدالانه تری برخوردار شوند.

77

اجرای طرح رتبه بندی برای 12 هزار معلم

این مدیر همچنین از اجرای طرح رتبه بندی معلمان هم خبرداد و اظهارداشت:از مجموع 16 هزار معلم و فرهنگی استان در طرح رتبه بندی تعداد 12 هزار نفر مشمول خواهند شد و تا 15 شهریور ماه فرصت بارگذاری اطلاعات تعیین شده است.

وی بیان کرد: امسال کلاس های حضوری خواهد و شبکه شاد هم تعطیل نخواهد شد.

سیاهکالی مرادی افزود: امسال با توجه به شرایط اقتصادی خرید لباس فرم جدید دانش آموزی ضرورتی ندارد و پیشنهاد می کنیم از سال آینده روپوش مدارس توسط هنرستان های دخترانه دوخته و آماده شود.

انتهای پیام

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف