2 پیام مهم به قیمت سکه /پیش بینی قیمت سکه از مسیر طلا و دلار

به گزارش اقتصادنیوز ، قیمت سکه روز پنجشنبه گذشته آرایش نزولی به خود گرفت و با ۶۲ هزار تومان کاهش بر روی قیمت ۱۳ میلیون و ۶۴۸ هزار تومان قرار گرفت.

ارزش ذاتی سکه  در روز یاد شده ۱۱ میلیون و ۹۳۳ هزار تومان بود  و حباب سکه در محدوده ۱۴ درصد قرار داشت. 

سیگنال شبانه درهم به قیمت دلار /سکه رفاه به کنج رسید

عده ای از تحلیگران می گفتند در شرایط فعلی با حباب ۱۳ درصد نباید انتظار رشد قیمت سکه را داشت. به عقیده معامله گران یکی از دلایلی که مانع صعود سکه شده همین حباب چشمگیر  بوده است. 

دو پیام متفاوت برای قیمت سکه

روز جمعه دو پیام مهم به بازار سکه مخابره شد. اولی فرمان پیشروی و دوم فرمان عقب نشینی.

قیمت دلار دیروز بعد از دومین پاسخ ایران درباره موضوع مذاکرات هسته ای بر مدار صعود قرار گرفت و بار دیگر بالای کانال ۳۰ هزار تومان معامله شد. اسکناس آمریکایی در مقطعی حتی به ۳۰ هزار و ۱۰۰ تومان هم رسید

احتمال پیشروی قیمت سکه

با افزایش قیمت دلار ، عده ای فعالان بازار سکه از احتمال پیشروی قیمت سکه در بازار امروز سخن گفتند.

به باور تحلیلگران‌ درصورتی که سکه امروز بالای محدوده ۱۳ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان تثبیت بدهد  این امر می تواند موجب افزایش قیمت سکه تا مرز ۱۴ میلیون تومان شود‌

این دسته از تحلیلگران معتقدند سکه در شرایطی می تواند به بالای ۱۳ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان نفوذ  کند که نرخ دلار بار دیگر بالای مرز ۳۰ هزار تومان قرار بگیرد و حتی به ۳۰ هزار ۲۰۰ تومان هم برسد .

ترس سکه بازان از قیمت طلا

از سوی دیگر اواخر هفته گذشته قیمت اونس طلا تا یک قدمی کانال ۱۷۰۰ دلار عقب نشینی کرد و همین امر موجب ترس عده ای سکه بازان شد. عده ای از معامله گران بازار می گفتند کاهش قیمت طلا ممکن است فرمان عقب نشینی به قیمت سکه را صادر کند و زمینه ساز فشار فروش در بازار سکه شود.