2 ورودی جدید ایستگاه‌های مترو در خط 6 افتتاح شد/ اتمام فعالیت‌های عمرانی مترو پرند

به گزارش خبرنگار شهری خبرگزاری فارس، مسعود درستی مدیرعامل شرکت مترو تهران در حاشیه افتتاح ورودی مترو شهید اشرفی‌اصفهانی در منطقه 5 تهران اظهار داشت: امروز به صورت همزمان ورودی جدید ایستگاه شهید رضایی و شهید اشرفی‌اصفهانی در خط 6 افتتاح شد.

وی افزود: طبق استانداردها هر ایستگاه مترو باید دو ورودی داشته باشد ولی به طور مثال ایستگاه مترو اشرفی‌اصفهانی علیرغم اینکه سال 99 افتتاح شده بود ولی فقط یک ورودی داشت که امروز ورودی دوم نیز بهره‌برداری آن انجام شد.

مدیرعامل شرکت مترو تهران ادامه  داد: انجام عملیات عمرانی ورودی دوم ایستگاه شهید اشرفی‌اصفهان شامل 5100 مترمکعب خاکبرداری، 1500 مترمربع بتن‌ریزی، 1250 مترمربع سنگ‌کاری و 200 تن آرماتوربندی بوده است.

درستی در پاسخ به پرسشی درباره سرانجام راه‌اندازی مترو پرند اظهار داشت: منابع راه‌اندازی مترو پرند از سمت وزارت راه تأمین شده و عملیات اجرایی در حال انجام است .

وی افزود: البته مشکلاتی در تأمین زمین جهت تحقق منابع غیرنقد ایجاد شده که قرار است تا آخر ماه نیز این مشکل برطرف و کار با جدیت بیشتر ادامه یابد.

مدیرعامل شرکت مترو تهران خاطرنشان کرد:‌اقدامات عمرانی جهت راه‌اندازی مترو پرند به اتمام رسیده و نواقص تکمیل آن در حال رفع است.

درستی در پاسخ به پرسش دیگری درباره تمهیدات مترو تهران جهت بازگشایی مدارس گفت:‌7 خط کنونی مترو با هم یک شبکه را تشکیل می‌دهند و اولویت شهرداری تهران رفع نواقص خطوط هفت‌گانه جهت افزایش راندمان و خدمت‌رسانی به شهروندان بوده است.

وی گفت: تلاش داریم که قسمت‌های میانی و شمالی خط 6 را به اتمام رسانیم تا توسعه خدمات بیشتر به شهروندان را هم هر چه بیشتر شاهد باشیم.

مدیرعامل شرکت مترو تهران درباره وضعیت پله برقی‌های مترو گفت: طبق استانداردها هر ایستگاهی که راه‌اندازی می‌شود باید پله‌برقی آن هم همزمان افتتاح شود.

درستی درباره استاندارد آسانسور مترو گفت:‌طی خرداد  با مدیرعامل سازمان استاندارد جلسه‌ای برگزار کردیم تا ضابطه‌های اداری استاندارد مورد بررسی بیشتر قرار گیرد.

وی گفت:‌برخی از آسانسورهای خط 6 و 7 مترو تهران امکان پاس کردن ضابطه‌های استاندارد را نداشته که بنا داریم افزایش ایمنی بیشتری را شاهد باشیم و طی توافقاتی کارگروه مشترکی تشکیل شود و همه آسانسورها به صورت دقیق مورد رصد و ارزیابی قرار گیرد.

انتهای پیام/