19 سامانه هوشمند جاده ای در اردبیل به بهره برداری رسید


19 سامانه هوشمند جاده ای در اردبیل به بهره برداری رسید

رئیس مرکز مدیریت راههای اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان اردبیل گفت: همزمان با هفته دولت 19 سامانه هوشمند جاده ای در سطح استان به بهره برداری رسید.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، امید نسیمی ، رئیس مرکز مدیریت راههای اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان اردبیل در مراسم بهره برداری از این طرح ها گفت: برای نصب و راه اندازی 19 سامانه هوشمند جاده ای بیش از 9 میلیارد تومان اعتبار هزینه شده است.

وی افزود: 12 سامانه جدید ثبت تخلفات عبور و مرور سرعت در محورهای مشکین شهر اهر-پارس آباد اصلاندوز و پارس آباد قره آغاج نصب و راه اندازی شد.

رئیس مرکز مدیریت راههای اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای اردبیل با بیان اینکه دوربین نظارت تصویری در محور اردبیل آستارا محدوده روستای گیلانده جهت ارائه خدمات هرچه شایسته به مردم در فصول مختلف سال نصب و راه اندازی شد گفت: با تلاش راهداران در محور یاد شده یک تابلوی پیام متغیر نیز نصب و تقدیم مردم و مسافران عزیز استان شد.

نسیمی از راه اندازی 4 سامانه تردد شماری در محورهای انگوت قره آغاج و خلخال کوثر خبر داد و گفت: درحال حاضر 186سامانه هوشمند جاده ای در محورهای مواصلاتی استان فعال است.

وی می گوید: ارتقای ایمنی راهها و هوشمندسازی آن در اولویت برنامه های اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان اردبیل است.

رئیس مرکز مدیریت راههای اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان اردبیل با اشاره به تلاش های مستمر انجام یافته برای نصب و راه اندازی سامانه ها گفت: استان اردبیل از نظر هوشمندسازی جاده ها جز استان های برتر کشور است.

نسیمی از مردم و مسافران نیز خواست قبل از سفر تماس با سامانه 141 مرکز مدیریت راههای اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان اردبیل تماس گرفته از آخرین وضعیت جوی و ترافیکی محورهای مواصلاتی مطلع شوند و هم چنین هرگونه شکایات مرتبط با حوزه راهداری و حمل ونقل جاده ای را نیز به این سامانه اعلام کنند تا رسیدگی شود.