17 کلاس کانکسی استان قزوین تا یک سال آینده حذف می شود

به گزارش خبرنگار فرهنگی برنا از قزوین؛ نقی سیاهکالی مرادی در جلسه شورای آموزش و پرورش استان که عصر یکشنبه در استانداری برگزار شد اظهار داشت: 28 چمن مصنوعی و 5 سالن ورزشی در مدارس استان در دست ساخت است که 50 درصد هزینه آن توسط وزارتخانه و 500 میلیون تومان از سوی مدیریت و برنامه ریزی استان تامین شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین تصریح کرد: امسال درصددیم برای تحقق شعار سال نسبت به ایجاد هنرستانهای در جوار شهرک های صنعتی و واحدهای تولیدی اقدام کنیم تا دانش آموزان فنی بتوانند در کنار تحصیل چند ساعتی را در واحدهای صنعتی کار عملی را تجربه کنند.

وی گفت: ایجاد دو واحد هنرستان فنی و راه اندازی خانه خلاق دانش آموزی در دستور کار امسال قرار دارد.

image_2022_9_4-17_23_13_610_3Fg

سیاهکالی مرادی یادآورشد: امسال 8 میلیارد تومان برای نوسازی هنرستانها و 500 میلیون تومان خرید تجهیزات هزینه شده و درصددیم یک هنرستان وابسته به صنایع دستی و احیای مشاغل سنتی و هنری و یک هنرستان برای شیرینی سنتی راه اندازی کنیم.

حذف مدارس کانکسی در دستور کار است

وی بیان کرد: در حال حاضر 17 مدرسه و کلاس کانکسی در مناطق مختلف استان داریم که بین دو تا 9 دانش آموز دارند و با هماهنگی و اقدام انجام شده تلاش می کنیم تا در یک سال آینده همه این کلاس ها حذف شده و کلاس های جدید جایگزین شود. 

سیاهکالی مرادی یادآورشد: امسال 5 مدرسه کانکسی را حذف خواهیم کرد که این کار به 2 میلیارد و 500 میلیون تومان اعتبار نیاز دارد.

سال تحصیلی امسال حضوری است

وی با اشاره به اجرای پروژه مهر گفت: امسال همه مدارس حضوی خواهد بود و برای بازگشایی مدارس ساماندهی و تجهیز و تعمیر مدارس در دستور کار قرار گرفته است.

image_2022_9_4-17_53_42_77_Hgm

سیاهکالی مرادی تصریح کرد: امسال 235 هزار دانش آموز تحصیل در 1670 مدرسه را آغاز خواهند کرد و 700 نفر از دانشگاه فرهنگیان نیز جذب خواهند شد تا کمبودی در تامین معلم نداشته باشیم.

انتهای پیام

 

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف