17 طرح عمرانی در آرامستانهای قزوین در حال اجراست

سعید عظیمی رئیس سازمان آرامستانهای شهرداری قزوین در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار برنا در خصوص طرح های عمرانی در دست اجرا در آرامستانهای قزوین اظهارداشت: امسال 17 پروژه عمرانی با اعتباری بالغ بر 33 میلیارد تومان آغاز شده است که همه آنها از 30 تا 70 درصد پیشرفت فیزیکی دارند و تا دو ماه آینده به بهره برداری می رسند.

وی بیان کرد: ساخت 14 دهنه آرامگاه خانوادگی با 3 میلیارد و 500 میلیون تومان، اصلاح سردرب ورودی آرامستان بهشت فاطمه با دو میلیارد تومان، تهیه و اجرای قبور پیش ساخته به تعداد یک هزار و 8938 حفره، ساخت 3 هزار و 680 حفره قبور عمومی و احداث سرویس بهداشتی در فاز 3 آرامستان از طرح های در حال اجراست.

3415793

عظیمی تصریح کرد: همچنین توسعه سردخانه معراج به ظرفیت 100 کشو، با 4 میلیارد تومان، اجرای روشنایی فاز سوم و جانمایی دو برج نوری با 500 میلیون تومان، پیاده روسازی محوطه به مساحت 5 هزار مترمربع و کف سازی قبور به مساحت 2 هزار مترمربع با 2 میلیارد تومان و خرید سیستم صوتی با 700 میلیون تومان نیز در دست اجراست.

رئیس سازمان مدیریت آرامستانهای شهرداری قزوین یادآورشد: خرید و راه اندازی دستگاه «اتوکلاو» برای امحاء زباله با بخار با یک میلیارد تومان اعتبار، راهسازی و توسعه آرمستان بهشت فاطمه با یک میلیارد تومان، ساخت سرویس بهداشتی گلزار شهدا با 800 میلیون تومان و خرید و راه اندازی دوربین مدار بسته محوطه گلزار شهدا با یک میلیارد تومان در سال جاری اجرا می شود.

image_2022_9_2-19_41_4_506_QjS

عظیمی در ادامه یادآورشد: محصور سازی آرامستان بهشت صدر به مساحت 750 مترمربع با یک میلیارد تومان، خرید تجهیزات گازکشی آرامستان بهشت کوثر به طول 1750 مترمربع و تکمیل و زیرسازی و آسفالت بلوار ورودی آرامستان بهشت کوثر با 5 میلیارد تومان هزینه از دیگر کارهای عمرانی در دست اجرا در آرامستان های قزوین است.

آرامستان جدید در 400 هکتار احداث می شود

وی گفت: برای احداث آرامستان جدید برای تامین نیازدهه های آینده نسبت به تملک زمین اقدام کرده ایم که در این راستا در سه نوبت تملک چند قطعه زمین 255 هکتاری، یک قطعه 55 هکتاری و یک قطعه 5 هکتاری در ضلع جنوبی امامزاده ظهیر انجام شده است.

13960821000551_Test_PhotoJ

این مدیر شهری اظهارداشت: 90 درصد تملک زمین ها انجام شده و صورت جلسه و تحویل زمین بزودی انجام شده و ایجاد آرامستان 400 هکتاری کلید خواهد خورد که این مجموعه بزرگ برای تامین نیازهای استان تا 500 سال آینده کافی خواهد بود.

وی اضافه کرد: برای طراحی آرامستان جدید قراردادی با یک مشاور متخصص که بهشت زهرا را آماده کرده منعقد شده تا وضعیت آبهای زیرسطحی و زیرساخت آرامستان، بوستان و شیب زمین و نقشه برداری انجام شود که نقشه اولیه تهیه شده و خیابانهای این مجموعه با عرض 60 متر طراحی شده تا معظل ترافیک نداشته باشیم.

عظیمی یادآورشد: نقشه ها آماده شده و در فاز یک با رفع ایرادات همه اصلاحات انجام شده و تا پایان سال اقدامات لازم صورت می گیرد.

13950928000536_Test_PhotoJ

عظیمی تصریح کرد: در آرامستان بهشت فاطمه با توجه به کرونا و افزایش فوتی ها شاهد افزایش دفن اموات بودیم و اگر این بیماری اوج بگیرد تا دو سال آینده ظرفیت این آرامستان تکمیل می شود اما اگر شرایط عادی باشد تا 5 سال آینده می توانیم به نیازها پاسخ دهیم.

وی اظهارداشت: برای آرامستان بزرگ قزوین از امروز باید به فکر باشیم تا نیازهای های آینده تامین شود و دچار چالش نشویم و برای فضای سبز، کف سازی، نصب انشعابات و امکانات مورد نیاز اقدام لازم صورت گیرد.

image_2022_9_2-19_41_12_341_lMR

عظیمی در خصوص تکمیل ساختمان اداری آرامستان بهشت فاطمه  هم گفت: ساختمان اداری با 1200 مترمربع زیربنا در دو طبقه و هر طبقه 600 متر زیربنا ساخته شده و دارای بخش های دفتر ریاست، معاونت فنی، توسعه، بهره برداری و برنامه ریزی و حراست است که بیش از 4 میلیارد تومان هزینه داشته است.

وی در خصوص کاهش ترافیک مسیر جاده آرامستان بهشت فاطمه گفت: از سه راه فارسیان که یک بانده است با راه و شهرسازی هماهنگ شده تا  12.5 متر از جاده عقب نشینی شود و ما آن را تعریض کنیم و حداقل از سه راه تا انتهای دیوار آرامستان تعریض و دو بانده می شود.

عظیمی بیان کرد: مسیر اصلی چون باغستان است اجازه تعریض نداریم اما از محدوده مقابل بهشت رضوی با اختصاص دو میلیارد تومان اصلاح مسیر خواهیم داشت تا این محوطه ساماندهی شود.

وی گفت:: یک قطعه زمین به مساحت 17 هکتار در حال تملک است تا در جاده بویین زهرا یک مسیر دسترسی مستقل احداث کنیم تا ترافیک مسیر آرامستان بهشت فاطمه برطرف شود.

2222

نصب 150 نیمکت فلزی در آرامستان

وی گفت: برای رفاه حال شهروندانی که به آرامستان مراجعه می کنند نسبت به ساماندهی وضعیت شیرهای آب و نیز نیمکت ها اقدام کرده ایم و بزودی نیمکت های فلزی جایگزین نیمکت های سیمانی فعلی می شود.

رئیس سازمان مدیریت آرامستان های شهرداری قزوین تصریح کرد: تعداد 150 نیمکت در فضاهای موجود و خالی نصب خواهد شد تا امکان استفاده مراجعه کنندگان به آرامستان مهیا شود.

image_2022_9_2-19_41_11_950_erN

وی اظهارداشت: طراحی و اجرای سردرب ورودی آرامستان بهشت فاطمه با سازه آهنی و نمای آجری با دو میلیارد تومان در حال ساخت است که تا دو ماه ِآینده تکمیل می شود.

این مدیر بیان کرد: همچنین 50 آبخوری جدید و آبسرد کن جانمایی شده و 20 حوضچه استیل تعبیه خواهد شد تا مراجعان با سهولت بیشتری از آب خام استفاده کنند و مصرف آب شرب نیز کنترل خواهد شد.

عظیمی بیان کرد: در پایان هر سال رنگ آمیزی جدول ها در استقبال از بهار انجام شده و روشنایی معابر و بلوار بهشت فاطمه نیز بعد از 50 سال با یک میلیارد و 200 میلیون تومان تکمیل شده است.

انتهای پیام

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف