۸۰۰میلیارد تومان درحوزه اربعین استان ایلام هزینه شده است

وی ادامه داد: همچنین ۸۰ میلیارد تومان برای سایبان، ۴۰ میلیارد تومان برای نصب نیوجرسی، تامین آب و برق و دیگر زیرساخت ها هزینه شده است.

استاندار ایلام با اشاره به اقدامات انجام شده برای تکمیل لاین دوم پل صلواتی واقع در مسیر ایلام – مهران گفت: عملیات این پل حدود یک ماه پیش آغاز شده و تلاش می شود با اقدام جهادی و با مشارکت قرارگاه خاتم حداکثر تا قبل از اربعین زیر بار ترافیک برود.

بهرام نیا اضافه کرد: طبق تاکید ستاد اربعین کشور حداکثر تا یک هفته آینده ۲ تونل مسیر ( ایلام – مهران ) زیر بار ترافیک می رود.

وی با بیان اینکه بودجه اربعین امسال ۱۵۰ میلیارد تومان بوده است، گفت: نیمی از این مبلغ در قالب اوراق است.

وی با اشاره به سایر اقدامات انجام شده در حوزه اربعین گفت: پارکینگ مهران ظرفیت حدود ۵۰ هزار خودرو را در اربعین دارد و تلاش می کنیم این ظرفیت نیز افزایش یابد.

استاندار ایلام ضمن قدردانی از تلاش همه مدیران در حوزه اربعین با اشاره به اقدامات انجام شده برای تامین آب و برق پایانه نیز افزود: روزانه برای حدود ۳۰۰ هزار نفر آب تامین شده و با بهره برداری از پست برق ۳۲ مگاواتی نیز هیچ مشکلی از نظر تامین برق وجود ندارد.

بهرام نیا اضافه کرد: با تلاش هم جانبه سفری ارزان، ایمن و راحت را برای زوار عتبات عالیات که مرز مهران را برای تردد انتخاب کردند فراهم می کنیم.