۶.۸ میلیون دلار سرمایه‌گذاری خارجی در استان همدان صورت گرفته است

به گزارش خبرنگار برنا از همدان، حسن پیمانی با اعلام این خبر افزود: از ایتدای فعالیت دولت سیزدهم تاکنون سه مجوز سرمایه گذاری خارجی جدید و ۲ مجوز افزایش سرمایه گذاری با مبلغ ۶.۸ میلیون دلار در حوزه های صنعت قطعه سازی و صنایع تبدیلی کشاورزی در شهرستان های رزن و تویسرکان مصوب شده که از این مبلغ مصوب حدود ۱.۲ میلیون دلار جذب شده است.

وی خاطرنشان کرد: سرمایه گذار اماراتی در شرکت قطعه سازان واقع در شهرک صنعتی شهرستان رزن ۶ دهم میلیون دلار سرمایه گذاری کرده که ۱۷۳ فرصت شغلی را به همراه داشته است.

مدیرکل اقتصاد دارایی استان همدان ادامه داد: همچنین همین شرکت اماراتی در شرکت قطعه سازان شوکت در شهرستان رزن دهم میلیون دلار سرمایه گذاری کرده است که نتیجه آن تثبیت و ایجاد ۱۹۵ فرصت شغلی بوده است.

پیمانی گفت: یک سرمایه گذار عربستانی هم با سرمایه گذاری در شرکت «سرزمین میوه های شادمان الوند» مرتبط با «سردخانه و صنایع بسته بندی میوه و سبزیجات» واقع در ناحیه صنعتی فرسفج تویسرکان زمینه ایجاد ۱۴۰ فرصت شغلی را فراهم کرد.

وی درباره آخرین وضعیت سرمایه گذاری کشور ترکیه برای ساخت باغ ویلا در همدان نیز اظهار داشت: مهمترین مشکل در حوزه طرح های سرمایه گذاری خارجی شرکت «ام.کاتلی» (طرح ساخت باغ ویلا توسط سرمایه گذاران ترکیه ای با سرمایه گذاری ۷۲ میلیون دلار در زمینی به وسعت ۱۰۳ هکتار) صدور مجوزهای قانونی زمین محل اجرای طرح پیشنهادی از طرف شهرداری، است.

وی توضیح داد: زمین یاد شده در اراضی منطقه رباط شورین قرار دارد که هنوز به نقشه جامع شهری الحاق نشده و نیازمند تصویب در موضوع شورای عالی معماری و شهرسازی کشور است که پس از سپری شدن حدود ۲ سال هنوز بلاتکلیف مانده است.

حسین بحیرایی

انتهای پیام

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف