۵۰۰ هزار دستگاه مخزن CNG به نیجریه صادر می شود

به گزارش خبرنگار اقتصادی برنا از قزوین؛ روز یکشنبه «تیمپره سیلوا» وزیر نفت نیجریه به همراه «یاکوبا سنتوراکی سلیمان» سفیر نیجریه در ایران از  خط تولید کارخانه آسیاناما بزرگترین واحد تولید مخازن گاز صنعتی و طبی و CNG در شهرک صنعتی لیا بازدید کرد.

در این بازدید که وزیر مختار نیجریه در حوزه اقتصادی و بازرگانی «ماگاجی عمر» و دوتن از دیپلماتها نیز حضور داشتند قسمتهای مختلف خط تولید این واحد صنعتی مورد بازدید این تیم خارجی قرار گرفت.

image_2022_8_28-15_51_7_59_Kf0

حسام خوشبین فر مدیرعامل شرکت آسیاناما پس از بازدید وزیر نفت نیجریه از کارخانه در نشست با خبرنگاران اظهارداشت: شرکت آسیاناما بزرگترین تولیدکننده انواع مخازن گاز صنعتی و طبی و CNG در خاور میانه است و سالانه بالغ بر 250 تا 300 هزار دستگاه مخزن گاز در این واحد تولید می شود.

وی بیان کرد: خط تولید این کارخانه کاملا مدرن و با تکنولوژی بالاست و تجهیزات آن در ردیف مجهزترین دستگاههای روز اروپا محسوب می شود و به همین دلیل مخازن تولیدی در این شرکت از استاندارد و کیفیت بسیار بالایی برخوردار است.

image_2022_8_28-15_49_28_131_1Wu

خوشبین فر تصریح کرد: در حال حاضر تنها دو واحد صنعتی در کشور در تولید مخازن CNG فعالیت می کنند و به دلیل کیفیت این محصول متقاضیان خارجی متعددی از کارخانه بازدید کرده و خریدار محصولات ما هستند.

صادرات مخازن گاز به کشورهای آسیای میانه 

وی از صادرات این کالا به کشورهای دیگر نیز خبر داد و اظهارداشت: در حال حاضر مخازن تولیدی این شرکت به کشورهای روسیه، ترکمنستان  و قرقیزستان صادر می شود و اخیرا رایزینی هایی با کشور نیجریه نیز صورت گرفت و قرار شد وزیر نفت این کشور بازدیدی هم از این واحد داشته باشند تا قرارداد صادرات به این کشور نهایی شود.

image_2022_8_28-15_52_21_170_zyT

خوشبین فر تصریح کرد: روز گذشته وزیر نفتی نیجریه با وزیر نفت کشورمان دیدار و گفتگو کردند و امروز نیز وزیر نفت نیجریه به همراه سفیر این کشور در ایران از خط تولید کارخانه بازدید کردند و با قسمت های مختلف این واحد آشنا شدند و این بازدید روند امضای قرارداد را تسریع کرد.

مدیرعامل شرکت آسیاناما اظهارداشت: خوشبختانه قرارداد صادرات 500 هزار دستگاه مخزن CNG به کشور نیجریه منعقد شد و تا مدت سه سال این مخازن به نیجریه صادر می شود.

وی گفت: برای انتقال دانش فنی و مهندسی هم توافق کرده ایم و پس از سه سال نسبت به انتقال دانش فنی و مهندسی تولید انواع مخازن صنعتی، طبی و CNG به کشور نیجریه اقدام خواهد شد.

image_2022_8_28-15_52_2_243_ONX

مواد اولیه در داخل کشور تامین می شود

خوشبین فر در ادامه یادآورشد: خوشبختانه مواد اولیه این کارخانه در داخل کشور تامین می شود و هیچ مشکلی در خرید و تامین آن نداریم.

وی گفت: تولید این واحد صنعتی در دو شیفت انجام می شود و در صورت اجرای طرح توسعه شرکت که بزودی آن را عملیاتی خواهیم کرد قادریم در سه شیفت نیز خط تولید را افزایش دهیم.

مدیرعامل شرکت آسیاناما اظهارامیدواری کرد با حمایت از تولید داخلی و رفع موانع زمینه رونق تولید و افزایش اشتغال مولد در کشور مهیا شده و چرخ های اقتصاد کشور با سرعت بیشتری به چرخش درآید.

گفتنی است وزیر نفت ایران نیز روز گذشته با تیمپره سیلوا، وزیر نفت نیجریه دیدار و گفت‌وگو کرد. 

image_2022_8_28-16_2_51_445_HF7

در حاشیه این دیدار تفاهم‌نامه همکاری در زمینه‌های مختلف حوزه انرژی از جمله صدور خدمات فنی و مهندسی به این کشور آفریقایی، گازسوز کردن خودروهای بنزینی با استفاده از توانمندی شرکت‌های ایرانی، استفاده از توانمندی طرف نیجریه‌ای در زمینه فناوری تولید ال‌ان‌جی (گاز طبیعی مایع شده) و توسعه میدان‌های نفت و گاز نیجریه از سوی شرکت‌های ایرانی امضا شد.

انتهای پیام

 

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف