۳ محکوم به قصاص در رفسنجان از اعدام رهایی یافتند/آزادی ۳۹ زندانی با صلح و سازش

به گزارش خبرگزاری برنا؛ رییس کل دادگستری استان کرمان به همراه جمعی از اعضای شورای قضایی استان، مدیرکل زندان‌های استان، رییس دادگستری و دادستان عمومی وانقلاب رفسنجان از بخش‌های مختلف زندان رفسنجان بازدید و در دیدار چهره به چهره به مشکلات قضایی ۶۹مددجوی این زندان رسیدگی نمودند.

رییس کل دادگستری استان کرمان گفت: خوشبختانه با تلاش اعضای شوراهای حل اختلاف طی چندماه گذشته و در راستای پویش “به حرمت امام حسین علیه السلام می‌بخشم” سه محکوم به قصاص از اعدام رهایی یافتند.

حجت الاسلام و المسلیمن ابراهیم حمیدی در حاشیه این بازدید، اظهار داشت: خوشبختانه ورودی به زندان شهرستان رفسنجان از ابتدای سال تاکنون نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۱درصد کاهش یافته است.

نماینده عالی قوه قضاییه در استان کرمان گفت: شوراهای حل اختلاف این شهرستان طی 5ماه گذشته موفق شده اند با صلح وسازش  39 زندانی را از زندان این شهرستان آزاد نمایند.

وی در خصوص وضعیت زندانیان رفسنجان اعلام کرد: ۵درصد مددجویان زندان رفسنجان دارای تحصیلات دانشگاهی هستند و ۹۹درصد آنها مرد و ۷۴درصد متاهل می باشند وبیشترین جرائم مربوط به سرقت و مواد مخدر می باشد.

نماینده عالی قوه قضاییه در استان کرمان در پایان از زحمات و تلاش های مجموعه اداره کل زندان های استان تقدیر و قدردانی نمود.

انتهای پیام

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف