۳۹۴ میلیارد تومان سرانه به ادارات کل آموزش و پرورش استان‌ها ابلاغ شده است

به گزارش گروه آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، سعید عسکری معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش، اظهار کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون ۳۹۴ میلیارد تومان سرانه به ادارات کل آموزش‌ و پرورش استان‌ها جهت توزیع بین مدارس ابلاغ ‌شده است که مبلغ ۲۵۰ میلیارد تومان آن همزمان با سی و ششمین اجلاس مدیران و روسای، آموزش و پرورش کشور پرداخت ‌شده است.

وی افزود: تاکنون ۱۴۰ میلیارد تومان از محل اعتبارات طرح جامع حمایت و ارتقای پوشش تحصیلی مناطق محروم (تغذیه مدارس شبانه­‌روزی و ایاب و ذهاب مدارس روستا مرکزی) به ادارات کل پرداخت و مقرر شده در هفته جاری نیز ۵۰ میلیارد تومان دیگر ابلاغ اعتبار شود.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: با هماهنگی­‌های صورت گرفته با معاونت‌­های پرورشی و فرهنگی و تربیت‌بدنی و سلامت، مبلغ۱۵۰ میلیارد تومان سرانه پرورشی و تربیت‌بدنی از محل تخصیص­‌های دریافتی به ادارات کل آموزش و پرورش استان‌ها ابلاغ  شود.

عسکری گفت: با توجه به حضوری بودن مدارس در سال تحصیلی۱۴۰۲- ۱۴۰۱ و لزوم افزایش ارتقای سطح بهداشتی مدارس، علاوه بر هماهنگی‌­های لازم با سازمان برنامه‌وبودجه کشور جهت دریافت اعتبارات سرانه‌­ای (آموزشی و پرورشی و تربیت‌بدنی) مقرر شده است، مبلغ ۱۸۰ میلیارد تومان سرانه بهداشتی از محل مصوبه ستاد کرونا دریافت و به ادارات کل آموزش و پرورش پرداخت شود.

انتهای پیام/