۲۴۴۰ روستا آذربایجان شرقی گازدار هستند


 ۲۴۴۰ روستا آذربایجان شرقی گازدار هستند

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان شرقی گفت: با افتتاح طرح های هفته دولت ۱۴۰۱ در حوزه شرکت گاز استان، تعداد روستاهای برخوردار از نعمت گاز در به دو هزار و ۴۴۰ روستا با ضریب نفوذ ۹۹ درصد می رسد.

به گزارش خبرگزاری موج آذربایجان شرقی، تراب محمدی معاون استاندار آذربایجان شرقی در آئین بهره برداری و آغاز همزمان طرح های گازرسانی آذربایجان شرقی اظهار داشت: با توجه به رویکرد دولت مردمی، انقلابی و جهادی آقای رییسی و شعار رفع تبعیض و برقراری عدالت، امور مختلف در سطح استان با همین رویکرد در حال انجام است.

وی ادامه داد: این رویکرد در مجموعه وزارت نفت نیز در تولید، توزیع و صادرات برقرار است و نه تنها در تولید محصولات این بخش و مصرف داخلی مشکلی نداریم بلکه در حوزه صادرات نیز با وجود تحریم ها اقدامات ارزشمندی صورت گرفته و شاهد بازگشت درآمدهای این بخش به کشور هستیم.

معاون استاندار آذربایجان شرقی خاطرنشان کرد: به تبع این رویکرد فعالیت خوبی در شرکت گاز استان نیز در دست انجام است و گازرسانی به اقصی نقاط استان و مناطق دور دست تفسیر عینی شعار دولت مبنی بر رفع تبعیض است و در نتیجه این اقدامات اکنون بیش از ۹۸.۲ درصد روستاهای استان از نعمت گاز برخوردارند.

وی خدمت رسانی به روستاهای دور هم تراز با مناطق شهری را یکی از مهمترین برکات نظام جمهوری اسلامی برشمرد و گفت: با افتتاح طرح های هفته دولت ۱۴۰۱ در حوزه شرکت گاز استان، تعداد روستاهای برخوردار از نعمت گاز شهری در آذربایجان شرقی به دو هزار و ۴۴۰ روستا با ضریب نفوذ ۹۹  درصد می رسد.

محمدی تصریح کرد: چنین دستاوردهایی تنها بخشی از ثمرات انقلاب اسلامی هستند که با انسجام بین ملت و دولت و نظام رخ می دهد و فارغ از مشکلات و کم کاری های دولت های قبلی باید مردم را با عملکرد خود به آینده امیدوار کنیم چرا که شانیت ما در خدمت به مردم است و امیدواریم در سال ۱۴۰۲ پوشش روستایی شبکه گاز استان کامل و صددرصد شود.