یزدانی: کاپیتان که حسن یزدانی باشد، همه انگیزه می‌گیرند/ حس می‌کنم در 10 وزن مدال می‌گیریم

به گزارش خبرگزاری تسنیم، امیرمحمد یزدانی که میهمان برنامه امروز (پنجم شهریور) دایره طلایی بود، در مورد اینکه به نظر بعد از کسب مدال جهانی، خیلی پخته‌تر از قبل رفتار می‌کند، اظهار داشت: آدم بعد از آنکه مدال می‌گیرد، باید رفتار حرفه‌ای‌تر داشته باشد. من از قهرمانان بزرگ‌مان الگو گرفتم و آقا شدم!

نایب قهرمان کشتی جهان در مورد تغییر وزنش که به نوعی فصلی جدید در دوران قهرمانی اوست، تأکید کرد: بعد از مسابقات جهانی اسلو تصمیمم برای تغییر وزن جدی بود، چون وزن زیادی برای حضور در 65 کیلو کم می‌کردم. اگر می‌خواستم دوباره به این کار ادامه دهم، وضعیتم سخت می‌شد. با مشورت مربیان در لیگ، دو کشتی در 70 کیلو گرفتم و بعد هم چرخه اعلام شد و طبق آن پیش رفتم. از مسابقات قهرمان کشوری تا جام تختی در سه مسابقه کشتی گرفتم که در آخر نفر اول وزن 70 کیلوگرم شدم.

یزدانی که در فاصله مسابقات قهرمان کشوری تا جام تختی در جام یاشاردوغو نیز قهرمان شد، در این مورد گفت: یاشاردوغو اولین تورنمنت رنکینگ‌دار بعد از مسابقات جهانی بود که سطح خیلی بالایی داشت و کشتی‌گیران خوبی در آن شرکت کرده بودند. من با دو قهرمان دنیا کشتی گرفتم و آنجا اول شدم و این باعث خودباوری بیشترم در وزن جدید شد. خدا را شکر می‌کنم که امروز نفر اول 70 کیلو هستم و تمام تلاشم را می‌کنم که بهترین نتیجه را در رقابت‌های جهانی بگیرم.

وی که همراه با محمد نخودی، حسن یزدانی و امیرحسین زارع در روز اول مسابقات جهانی (24 شهریور) روی تشک خواهد رفت، با اشاره به آنالیز حریفان در اردوی تیم ملی، عنوان کرد: آنالیز، بحث مهم در کشتی ماست و ما را جلوتر می‌برد، چون حریفان را کامل می‌‌شناسیم و با شناخت به مصاف آنها می‌رویم. سعی می‌کنیم تمام نکاتی که علی مدهنی و مربیان تیم ملی می‌گویند را در کشتی خود پیاده کنیم. بحث دوم، مسائل روحی و روانی ماست. اردوهای‌ ما بین 10 تا 15 روز است و با توجه به اینکه امکان خروج از اردو را نداریم، بچه‌ها شرایط‌شان سخت می‌شود، اما تفریحاتی مثل کوه، سینما، رستوران و… برای بچه‌ها در نظر گرفته شده تا یک مقدار حال و هوای‌شان عوض شود و این خیلی خوب است.

یزدانی در مورد رقبایش در مسابقات قهرمانی جهان گفت: با اکثرشان کشتی گرفتم، کشتی‌گیران ارمنی، گرجستانی، قرقیز و آمریکایی اصلی‌ترین حریفانم هستند که من به یکی از آنها باختم. فکر می‌کنم کشتی‌گیر قرقیزستانی، اصلی‌ترین حریفم در جهانی باشد که همراه با مربی‌ شخصی‌ام، بهنام احسان‌پور که او هم عنوان‌دار جهان در اوزان سبک است، شب‌ها در این خصوص صحبت می‌کنیم و امیدوارم برنامه‌ای را که در نظر داریم، اجرا کنیم.

این کشتی‌گیر 22 ساله مازندرانی ادامه داد: کشتی ورزش بی‌رکوردی است و هر 10 نفر ما در اردوها تمام تلاش‌مان این است که در تمرینات از جان مایه گذاشته و تمرینات سخت را پشت سر بگذاریم تا بهترین نتیجه را بگیریم. من هم قول می‌دهم روی تشک کم نگذارم.

وی گفت: واقعاً دیگر نمی‌توانستم در 65 کیلو بمانم، سه سال در این وزن کشتی گرفتم و با بدبختی سر وزن می‌رسیدم. من دو ماه رژیم می‌گرفتم تا کشتی‌ها را رد کنم.

امیرمحمد یزدانی، پیشرفت رحمان عموزاد را در اردوی تیم ملی خیلی محسوس دانست و تأکید کرد: همه بچه‌ها سرحال هستند، اما پیشرفت رحمان خیلی زیاد بوده و خیلی خوب شده است. البته همه واقعاً خوب هستند. وقتی کاپیتان تیم، حسن یزدانی باشد، طبیعی است که همه انگیزه بگیرند. من حس می‌کنم هر 10 وزن مدال می‌گیریم.

نایب قهرمان سال گذشته جهان در مورد اینکه آیا به رکورد زدن و افزایش تعداد مدال‌هایش فکر می‌کند یا خیر، گفت: آدم از فردای خودش خبر ندارد و نمی‌داند چه اتفاقی می‌افتد، ولی قطعاً دوست دارم تعداد مدال‌هایم بیشتر شود. خصوصاً اینکه دوست دارم رنگ مدالم طلایی شود، چون اکثر مدال‌هایی که گرفتم نقره بوده است.

عضو تیم ملی آزاد در مسابقات جهانی بلگراد در خاتمه گفت: وقتی می‌خواهم کشتی بگیرم، اسم آقا ابوالفضل (ع) آرامش خاصی به من می‌دهد و ترس را از وجودم می‌برد.

انتهای پیام/