گشایش تالار مرکزی ساری در هفته دولت


گشایش تالار مرکزی ساری در هفته دولت

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران گفت: تالار مرکزی ساری به زودی افتتاح و مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران، حسین جوادی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران اظهار داشت: این تالار که عملیات احداث آن از سال 1386 آغاز شد با شتاب چند ماه اخیر در چند روز آینده افتتاح خواهد شد.

وی ادامه داد: 130 میلیارد تومان در سال‌های قبل برای این طرح هزینه شد و اخیراً نیز 80 میلیارد تومان برای تکمیل این پروژه بزرگ تخصیص یافت که با این مبلغ که از اعتبارات سفر ریاست جمهوری است این تالار تکمیل خواهد شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران با بیان اینکه زیر بنای این طرح بزرگ 12 هزار و 967 متر مربع است تصریح کرد: تالار مرکزی ساری از نظر زیبایی، استاندارد و امکانات فیزیکی از بهترین مراکز فرهنگی و هنری کشور می باشد.

وی گفت: این اَبَر مجتمع دارای سه سالن اختصاصی سالن آمفی تئاتر  با ظرفیت 601 صندلی، سالن موسیقی با ظرفیت 158 صندلی و سالن سینما با ظرفیت 187 صندلی می باشد

جوادی بیان داشت: علاوه بر سالن های سه گانه، این مجتمع دارای کارگاه های آموزشی، کارگاه های ساخت دکور، کلاس های آموزشی، دفاتر انجمن های مختلف فرهنگی شامل موسیقی و تئاتر، هنرهای تجسمی و همچنین مکان‌های رفاهی شامل کافی‌شاپ و نمازخانه، نگارخانه و کتابخانه و فضاهای اداری، خدماتی و تأسیساتی می‌باشد که امید می رود بخش قابل توجهی از نیازهای این شهرستان هنرمند پرور و حتی شهرهای مجاور را تأمین کند.