کسب ۲۶۹ مدال ملی توسط ورزشکاران گلستانی در یکسال اخیر

به گزارش خبرنگار خبرگزاری برنا از گرگان؛ قاسمعلی برزمینی در نخستین شورای عالی ورزش استان گلستان که با حضور سید علی مهاجر  معاون سیاسی و امنیتی استاندار گلستان و مدیران دستگاه های عضو این شورا برگزار شد اظهار کرد: جلسه شورای عالی ورزش برای نخستین بار است که در گلستان برگزار می شود.

وی افزود: در استان گلستان ۴۸ هیئت ورزشی و ۵۰ هزار ورزشکار سازمان یافته فعالیت می کنند.

وی افزود: طی یک ماه گذشته ۱۸ ورزشکار گلستانی در جایگاه های اول تا سوم آسیا قرار گرفتند.

برزمینی گفت: ۳۶ تیم گلستانی در دو بخش آقایان و بانوان در لیگ برتر حضور دارند و همچنین ۱۷ تیم در دسته یک و ۱۲ تیم در دسته دو و سه حضور دارند.

گلستان در یکسال اخیر ۳۰۶ قهرمان ملی داشته است 

مدیر کل ورزش و جوانان گلستان ادامه داد: استان گلستان در یکسال اخیر  ۳۰۶ قهرمان ملی داشته و ۲۶۹ مدال ملی توسط ورزشکاران این استان کسب شد.

وی بیان داشت: قهرمانان این استان ۴ طلا، دو نقره و ۵ برنز فراملی و جهانی کسب کردند.

وی افزود: ورزشکاران گلستانی در یکسال گذشته موفق به کسب ۱۲ طلا، ۱۰ نقره و ۵ برنز آسیایی شدند و در مسابقات بین المللی ۱۲ طلا، شش نفره و ۱۱ برنز کسب کردند.

مدیر کل ورزش و جوانان گلستان گفت: طی مدت مذکور ۲۷۴ ورزشکار به مسابقات ملی و ۶۴ ورزشکار به مسابقات فراملی اعزام شدند و در استان گلستان ۱۳۱ مسابقه کشوری و لیگ برگزار شد.

وی یادآور شد: ۲۰۷ نفر به تیم ملی دعوت و در حال حاضر ۱۵۱ ورزشکار در تیم های ملی رشته های مختلف حضور دارند.

وی بیان داشت: با توجه به حضور تیم های ورزشی رشته های مختلف در لیگ برتر و دسته یک تا سه و همچنین با توجه به مقام آور بودن اکثر رشته ها، اما متاسفانه استان گلستان از حمایت صنایع محروم است و در اعزام تیم ها دارای مشکلات زیادی هستیم.

اماکن ورزشی دستگاه ها در اختیار هیئت های ورزشی قرار گیرد

وی تاکید کرد: به جرئت می توانم بگویم ورزش قهرمانی گلستان جزو ۶ استان برتر کشور است.

وی با اشاره به اینکه در استان گلستان با کمبود فضای ورزشی روبرو هستیم گفت: اکثر دستگاه ها دارای اماکن ورزشی هستند که بیشتر مواقع بلا استفاده رها شده اند.

وی خواستار در اختیار قرار دادن این اماکن به هیئت های ورزشی شد و گفت که آمادگی امضای تفاهم نامه با دستگاه های مذکور را داریم.

وی تصریح کرد: سال گذشته با مبلغی بالغ بر ۸۰۰ میلیون از قهرمانان بین المللی استان تجلیل شد.

برزمینی گفت: قانون اجازه داده است که یک درصد از اعتبارات عمرانی دستگاه ها در ورزش هزینه شود که از کل این مبلغ ۴۰ درصد برای خود کارکنان دستگاه مربوطه هزینه می شود، ۳۰ درصد در اختیار ورزش و جوانان و ۳۰ درصد هم در اختیار آموزش و پرورش قرار می گیرد که باید شرایطی فراهم شود تا دستگاه ها مکلف به امضای تفاهم نامه در این رابطه شوند. 

برزمینی گفت: در حوزه زیر ساخت ها ۱۱۰ پروژه نیمه تمام ورزشی در سطح استان داریم که تلاش داریم تا پایان سال ۲۰ پروژه را به اتمام برسانیم.

وی با اشاره به ورزشگاه ۶ هزار نفری شهرستان گرگان گفت: با پیگیری های انجام شده پیمانکار این پروژه تعیین و ۴۰ میلیارد قرارداد بسته شده است که ۱۵ میلیارد تخصیص آن تخصیص یافته است.

انتهای پیام:

خبرنگار: نجمه جهانتیغ

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف