کرونا تاکنون 42 هزار میلیارد تومان هزینه به نظام سلامت وارد کرده است

به گزارش خبرنگار سلامت خبرگزاری فارس، سعید کریمی، معاون درمان وزیر بهداشت در میز اقتصاد خبر ساعت 14 با اشاره به آخرین هزینه‌های تحمیلی کرونا بر نظام سلامت کشور، بیان داشت: 5 هزار میلیارد تومان برای تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری در قانون دیده شده است.

وی با اشاره به هزینه‌های درمانی بیماران کرونا خاطرنشان کرد: 90 درصد هزینه‌های بستری و 70 درصد هزینه‌های سرپایی بیماران پرداخت می‌شود؛ ضمن اینکه کرونا تاکنون 42 هزار میلیارد تومان هزینه به نظام سلامت وارد کرده است که از این میزان بیش از 22 هزار میلیارد تومان توسط ستاد ملی مقابله با کرونا اختصاص داده شده که بخشی از آن پرداخت شده است.

کریمی با اشاره به درصد پرداختی هزینه بیماران در مراکز درمانی، یادآور شد: بیماران کرونایی در بخش هزینه سرپایی نزدیک به 800 هزار تومان هزینه دارند.

معاون درمان وزیر بهداشت با اشاره به اجرای طرح نسخه‌نویسی الکترونیکی در کشور، بیان داشت: در بخش‌های درمانی دولتی صددرصد نسخه الکترونیکی اجرا می‌شود، اما در بخش خصوصی 90 درصد اجرایی شده است.

وی با اشاره به تأثیرات مثبت نسخه نویسی الکترونیکی در نظام سلامت ابراز کرد: پزشک خانواده بدون نسخه‌نویسی الکترونیکی بی‌معناست و می‌توانیم با نسخه‌نویسی الکترونیکی پزشک خانواده را به پرونده الکترونیک فرد تبدیل کنیم. 

کریمی متذکر شد:‌200 بیمارستان در کشور اجازه جذب کردشگر سلامت دارند.

انتهای پیام/