کتاب صوتی شهدای ورزشکار خمینی شهر رونمایی شد


کتاب صوتی شهدای ورزشکار خمینی شهر رونمایی شد

کتاب صوتی “پهلوانان طریقت عشق” شامل زندگینامه ۶۲ شهید ورزشکار خمینی شهر در این شهرستان رونمایی شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج اصفهان، مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در آیین رونمایی از کتاب صوتی پهلوانان طریقت عشق در موسسه دارالقرآن اهلبیت(ع) ضمن اشاره به فرهنگ پهلوانی و جوانمردی در ورزشکاران گفت: دو ویژگی کتاب صوتی پهلوانان طریقت عشق را از دیگر کتب ممتاز کرده است که اولین ویژگی معرفی زندگینامه شهدای ورزشکار است، اساسا ورزشکاران در فرهنگ دینی و ملی کشورمان چهره هایی هستند که در دل مردم با چهره های پهلوانانی، مروت و جوانمردی شناخته شده اند.

احمد مقیمی بیان داشت: اگر شهیدی چنین ویژگی داشته باشد و در عالم ورزشکاری هم باشد ویژگی هایش ضریب می خورد و عمق بیشتری دارد و وقتی با این شهدا آشنا شویم می بینیم عالمی متفاوت دارند که شاید برای امروز زندگی مان و در این فضای رسانه این شهدا می توانند در جهات مختلف ماموریت بیشتری برای تربیت و هدایت نسل جوان داشته باشند.

ویافزود: ویژگی دوم مشارکت جوانان و نوجوانان در تولید این اثر هست که این اثر ممکن است از فضای حرفه ای اندکی فاصله گرفته باشد و با درصد پایین تری تولید شده باشد ولی مشارکت این اثر با حدود ۲۶ نفر گوینده ارزش حرفه ای دیگری دارد که در آن تربیت، رفاقت، رقابت و انس با شهدا نمایانگر است.

در ادامه جواد محمدی مدیر کل ورزش و جوانان استان اصفهان گفت: این اثر ماندگار در سال 1398 به قلم زینب فخاری توسط انتشارات ستارگان درخشان در قالب 448 صفحه و قطع وزیری به تعداد 1000 جلد منتشر شد که پس از درخواست های مکرر این اثر، تصمیم گرفته شد این اثر ماندگار به صورت صوتی منتشر شود و اکنون برای اولین بار نه تنها در استان اصفهان بلکه در کشور به صورت تخصصی در حوزه ورزش و جوانان ویژه شهدای ورزشکار این اثر صوتی تولید شده است.

زینب فخاری نویسنده کتاب پهلوانان طریقت عشق هدف از تولید این اثر را تسریع در مطالعه و همچنین تفاوت تلفظ لغات با هزینه بسیار کمتر عنوان کرد.

فخاری با اشاره به فعالیت های شهرستان خمینی شهر در زمینه انتشار کتاب در راستای نقش این شهرستان در دفاع مقدس گفت: کنگره شهدای شهرستان خمینی شهر تاکنون 55 جلد کتاب در قطع های مختلف آماده کرده است که تعدادی از آن منتشر شده است و مابقی در حال آماده شدن برای چاپ و انتشار می باشد که کتاب صوتی پهلوانان طریقت عشق به عنوان اولین اثر صوتی منتشر و به هشتمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت حضرت علی ابن موسی الرضا (ع) تقدیم شده است.

عبداله ذاکری مدیر تولید این اثر صوتی بیان داشت: پیشنهاد تولید کتاب صوتی از اوایل اردیبهشت ماه سال 1400 مطرح شد و با تشکیل تیم پنج نفره تهیه کنندگان(رضا ابراهیمیان، رضا عسگریان، محمدتقی شیخ، زینب فخاری ورضا رمضانی) تولید این اثر شروع شد و اکنون با گذشت 15 ماه با تلاش های شبانه روزی این اثر ماندگار به صورت کتاب صوتی آماده شده است.

وی افزود: در این اثر جاودان از تعداد 26 نفر گوینده از رده سنی ده الی چهل سال استفاده شده است که این خود یکی از ویژگی های ممتاز این اثر می باشد هر چند بیش از نیمی از نوجوانان و جوانان گوینده هیچگونه سابقه تخصصی در تولید اثر نداشته اند.

ابراهیمیان رییس بسیج ورزشکاران خمینی شهر و مدیر تهیه کننده اثر با اشاره به کتاب صوتی افزود: این اثر پس از تایید کنگره سرداران و 2300 شهید، بنیاد شهید و امور ایثارگران، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، اداره ورزش و جوانان و بسیج ورزشکاران خمینی شهر و همچنین تایید انتشارات ستارگان درخشان، اداره کل ورزش و جوانان، دبیرخانه کانون های خدمت رضوی و سازمان بسیج ورزشکاران استان اصفهان و همکاری موسسه دارالقرآن اهلبیت(ع) بزرگترین موقوفه قرآنی آستان قدس رضوی منتشر شد.

دسته جمعی