کاهش ۴۳ درصدی آمار مبتلایان به کرونا در استان مرکزی

وی تاکید کرد: اکنون ۶۴ بیمار کرونایی در مراکز درمانی و بیمارستان‌های استان مرکزی بستری و خدمات درمانی لازم را دریافت می‌کنند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اراک در خصوص وضعیت انجام واکسیناسیون کرونا در استان مرکزی نیز اظهار داشت: جامعه هدف بالای ۱۲ سال بیش از ۹۵ و هفت دهم درصد نوبت نخست، ۸۹ و هشت دهم درصد نوبت دوم، ۵۱ درصد نوبت سوم  و کمتر از ۱۰ درصد نوبت چهارم واکسن کرونا را دریافت کرده اند.

علیمحمدی با اشاره به وضعیت رنگ بندی شهرستان های استان مرکزی به لحاظ کرونایی گفت: در حال حاضر سه شهرستان آشتیان، تفرش و محلات در وضعیت قرمز کرونا و هشت شهرستان اراک، خمین، دلیجان، زرندیه، ساوه، شازند، فراهان و خنداب در وضعیت نارنجی کرونایی قرار دارند.

وی ببان کرد: اکنون شهرستان کمیجان در وضعیت زرد قرار دارد و هیچ کدام از شهرستان‌های استان مرکزی در وضعیت آبی کرونا قرار ندارند.  

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اراک تصریح کرد: هفته گذشته شهرستان‌های اراک، خمین، شازند و فراهان در وضعیت قرمز و شهرستان کمیجان نیز در وضعیت نارنجی کرونایی قرار داشت.  

علیمحمدی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه بیماری کووید ۱۹، هنوز تمام شده انتظار می‌رود شهروندان نسبت به رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی پایبند باشند چرا که این وضعیت شکننده است و با کم توجهی مردم، شاهد شیوع و افزایش مجدد ویروس کرونا در استان می شویم.