کاهش مراجعین سرپایی کرونا به مراکز درمانی البرز


کاهش مراجعین سرپایی کرونا به مراکز درمانی البرز

رئیس مرکز اورژانس و فوریت‌های پزشکی البرز گفت: در مقایسه با هفته گذشته تعداد مراجعان سرپایی به نصف یعنی حدود ۵۰۰ نفر در روز رسیده که این امر طی دو هفته آینده تاثیر مشهودی در کاهش تعداد بستری‌ها خواهد داشت.

به گزارش خبرگزاری موج البرز، احمد مهدوی با اشاره به آخرین رنگ بندی البرز اظهار کرد: در حال حاضر دو شهرستان اشتهارد و طالقان در وضعیت نارنجی و رنگ سایر شهرستان‌ها زرد است.

وی ادامه داد: در حال حاضر۱۸۲ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های البرز بستری هستند که ۴۰ نفر از آنها در بخش مراقبت‌های ویژه قرار دارند.

این مسئول تاکید کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته، دو نفر بر اثر ابتلای قطعی به کرونا جان خود را از دست داده‌اند.

مهدوی با بیان اینکه شاهد شیب ملایم کاهش مبتلایان به کرونا در استان هستیم، توضیح داد: در مقایسه با هفته گذشته تعداد مراجعان سرپایی به نصف یعنی حدود ۵۰۰ نفر در روز رسیده که این امر طی دو هفته آینده تاثیر مشهودی در کاهش تعداد بستری‌ها خواهد داشت.

رییس مرکز اورژانس و فوریت‌های پزشکی البرز ادامه داد: علی رغم روند کاهشی شیوع، از مردم درخواست می‌شود به ویژه در شرایط فعلی که در ماه سفرهای تابستانی قرار داریم پروتکل‌های بهداشتی از جمله استفاده از ماسک، پرهیز از حضور در مکان‌های شلوغ و سربسته و تزریق واکسن را رعایت کنند.