کاهش تعداد شهرهای با وضعیت قرمز در استان خراسان رضوی


کاهش تعداد شهرهای با وضعیت قرمز در استان خراسان رضوی

رییس کمیته اطلاع رسانی مدیریت کرونا در خراسان رضوی بیان کرد: هم اکنون شهرهای بردسکن، خلیل آباد و کاشمر در شرایط قرمز و شهرهای بجستان، کلات، کوهسرخ، گناباد، تربت حیدریه، جوین، خوشاب، داورزن، سبزوار و ششتمد در وضعیت نارنجی کرونایی قرار دارد.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، محمد پهلوان رییس کمیته اطلاع رسانی مدیریت کرونا در خراسان رضوی در خبری اعلام کرد: بر اساس آخرین اعلام وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی، تعداد شهرهای با وضعیت قرمز در استان خراسان رضوی از هفت شهر به سه شهر کاهش یافته است.

پهلوان همچنین اضافه کرد: هم اکنون شهرهای بردسکن، خلیل آباد و کاشمر در شرایط قرمز و شهرهای بجستان، کلات، کوهسرخ، گناباد، تربت حیدریه، جوین، خوشاب، داورزن، سبزوار و ششتمد در وضعیت نارنجی کرونایی قرار دارد.

رییس کمیته اطلاع رسانی مدیریت کرونا در خراسان رضوی ادامه داد: همچنین هم اکنون شهرهای باخرز، تایباد، تربت جام، جغتای، چناران، خواف، درگز، رشتخوار، زاوه، سرخس، صالح آباد، فیروزه، فریمان، مشهد، مه ولات، نیشابور، زبرخان، گلبهار و قوچان در شرایط زرد و تنها شهر بینالود در شرایط آبی قرار دارد.

وی در ادامه تصریح کرد: از عموم گروه‌های هدف درخواست می شود ضمن رعایت دستورالعمل های بهداشتی ، استفاده از ماسک، اجتناب از حضور در دورهمی‌ها و حفظ فاصله اجتماعی، دُز یادآور واکسن کرونا را تزریق کنند.

پهلوان در خاتمه خاطرنشان کرد: تمامی سطوح بهداشتی و درمانی برای خدمت رسانی به بیماران در آمادگی کامل است و عموم مردم در صورت بروز علائم مشکوک به کرونا به نزدیکترین مرکز درمانی سطح یک و دو مراجعه و از خود درمانی و مراجعه دیرهنگام پرهیز کنند.