کامرانی‌فر: بازی نخوردم و آن تصمیم شخصی بود!

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ حسن کامرانی‌فر بعد از استعفا، اظهارداشت: روزهای خوب برای فوتبال خواهیم دید، همه کمک کنیم چون جام جهانی در پیش داریم. همه ما باید تلاش کنیم مردم را خوشحال کنیم. هیات رئیسه جدید، رئیس جدید و افرادی که از قبل بودند کنار همدیگر دست به اتفاقات خوب خواهند زد.

وی افزود: هیات رئیسه کامل نبود، تنها بودیم و همه بار فدراسیون روی دوش دبیر کل بود و همه می‌دانیم‌. تلاش کردیم اتفاقات خوبی رقم بزنیم و سختی‌های زیادی هم در این مسیر تحمل کردیم. خدا را شاکرم خیلی‌ها کمک کردند در این مدت کاری در فدراسیون نماند. الان هم با توجه به جلسه هیات‌رئیسه، فدراسیون فوتبال نفر جدید را برای دبیرکلی انتخاب خواهند کرد.

کامرانی‌فر با اشاره به اینکه نیاز بود شرایط فدراسیون مشخص شود، گفت: روز گذشته با حضور اعضای مجمع و اتفاقی که افتاد، فدراسیون نفر جدید را معرفی می‌کند و من کناره‌گیری خودم اعلام کردم. همه باید کنار هم باشیم برای روزهای خوب فوتبال، جام جهانی و برای حل مشکلات فوتبال. همدل باشیم تا روزهای خوب را رقم بزنیم، چون همه برای داشتن جامعه شاد تلاش می‌کنیم و فوتبال می‌تواند تاثیرگذار باشد. روزهای خوبی را می‌بینم. از رسانه‌ها هم تشکر می‌کنم.

دبیرکل سابق فدراسیون فوتبال درباره اینکه اگر با استعفای شما موافقت نشود، چه اتفاقی می‌افتد، تصریح کرد: مقررات است. تیم جدید آمده و باید این اختیار را داشته باشند هر کسی را می‌خواهند به عنوان دبیرکل معرفی کنند. آنچه مهم است اینکه در این مدت سال‌ سخت و مجامع سخت داشتیم. خدا را شکر می‌کنم همه تایید شد، من هم تلاشم را کردم از فوتبال حفاظت کنم. این یکسال تجربه سخت اما خوبی برایم بود، دوستان خوبی پیدا کردم، دوستان رسانه کمک کردند که از همه تشکر می‌کنم. اگر کوتاهی بوده برای من دبیر کل بود اگر اتفاق خوبی افتاده توسط همه همکارانم در فدراسیون فوتبال رخ داد.

کامرانی‌فر درباره اینکه روز گذشته گفته بودید شرمنده مردم هستید و این موضوع را باز می‌کنید، یادآور شد: این حرف برای دیروز قبل از مجمع بود، مجمع تمام شده، انتخابات هم برگزار شد. الان همه باید کنار هم برای فوتبال تلاش کنیم. از همکارانم در فدراسیون تشکر می‌کنم، در این یکسال کنارم بودند و کمک کردند. مطمئن هستم همه روزهای خوب برای فوتبال خواهیم دید.

وی در پاسخ به سوال خبرنگاری که پرسید شما شفاف هستید، خیلی‌ها می‌گویند شما در چند ساعتی که انتخابات لغو و وتو شد، بازی خوردید، تصریح کرد: من بازی نخوردم، تصمیمی گرفتم که باید می‌گرفتم. کامرانی‌فر درباره اینکه آیا شخصا تصمیم گرفتید یا مشورت کردید، گفت: شخصا بود. بالاترین مقام فدراسیون هیات رئیسه است و من هم موظف هستم مصوبات و دستورات یا بهتر بگویم امضاهای هیات رئیسه را اجرا کنیم. به هر حال هیات رئیسه تصمیم گرفت من هم به عنوان دبیر کل مسئول اجرای مصوبات هستم.

دبیر کل سابق فدراسیون فوتبال در مورد اینکه شما در نهایت صورتجلسه مجمع را امضا کرده‌اید، خاطرنشان کرد: بله امضا می‌کنیم، امضا کردم چون اعضای مجمع بالاترین مرجع تصمیم گیری هستند. به اعضای مجمع کاملا احترام می‌گذارم و موضوعی که مطرح شد مربوط به قبل بود. اعضا به این نقطه رسیدند انتخابات برگزار شود، همه اعضا رای دادند و قطعا رای اعضای مجمع به عنوان بالاترین مقام فوتبال برای همه قابل اجراست. همه باید این را بدانند، من هم خودم را موظف می‌دانم تصمیمات مجمع را کاملا رعایت کنم. در زمانی که بودم هم مطابق همان پیش می‌رفتم.

کامرانی‌فر در پاسخ به سوالی دیگر مبنی بر اینکه شما وقتی تصمیم لغو اولیه را گرفتید چه کسانی خبر داشتند و آیا هیات رئیسه می‌دانستند یا نه، گفت: در صحبت‌های قبلی هم گفتم، مجمع برگزار شده، ریاست و نواب رئیس مشخص شدند، هیات رئیسه کامل شد بنابراین اجازه دهید من به قبل از مجمع برنگردم. مجمع رئیس را انتخاب کرده که این انتخاب برای همه قابل احترام است. به گذشته برنمی‌گردم اما مجمع مهمترین رکن است و مهم‌ترین تصمیم را دیروز گرفته که قابل احترام است.

وی درباره اینکه آیا مجمع فدراسیون قانونی بوده و طبق اساسنامه چه کسی مسئول است دبیر کل است یا خیر، اظهار داشت: دبیر کل مسئول است و من در ادامه در مجمع بودم و شروع کردم اما برگزاری با کمیته بدوی بود من هم در سالن حضور داشتم. همه کارها را انجام دادم، دستورجلسه روز گذشته هم مورد تایید است.

دبیرکل سابق فدراسیون فوتبال در مورد اینکه اختیار لغو طبق اساسنامه با شما نیست، عنوان کرد: اجازه دهید صحبت نکنم. حتما بعدا صحبت می‌کنیم.

258 258