کالاهای بلاتکلیف انبارهای گمرک استان البرز تعیین تکلیف شدند

به گزارش خبرگزاری برنا از استان البرز، حسن مددی اظهار کرد: سال گذشته از مجموعه گمرکات استان در منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام مستقر است بازدید انجام و پس از شناسایی موانع، جلسه هماهنگی با مدیران گمرک و سازمان اموال تملیکی استان برگزار شد.

وی افزود: در روزهای گذشته و در سالگرد این دیدار، دو بازدید میدانی از انبار جاری و متروک گمرکات استان البرز انجام شد که بررسی‌ها مشخص کرد با پیگیری‌های انجام شده پس از بازدید سال قبل، عمده 950 ردیف کالاهای بلاتکلیف که از سال 1380 در این انبارها بلاتکلیف مانده بود با اولویت قرار دادن ترخیص کالا توسط مالکین و متصرفین آن‌ها، تعیین تکلیف شدند و مابقی نیز در اختیار سازمان اموال تملیکی و ستاد اجرای فرمان حضرت امام (ره) قرار گرفت و تشریفات گمرکی به پایان رسید.

وی با اشاره به امحاء دو ردیف کالا به دلیل فساد، متذکر شد: همچنین 60 قبضه فیش کالا در حال سپردی کردن مراحل قانونی است که رئیس اداره اموال تملیکی استان مکلف شد ظرف 10 روز آینده کالاهای مرتبط را با همکاری اداره گمرک استان تعیین تکلیف کند.

مددی مصوبات پس از بازدید میدانی از انبار جاری و متروک گمرکات استان را برشمرد و افزود: در این جلسه با هدف جلوگیری از اطاله دادرسی در پرونده‌های مربوط به تعزیرات و ایجاد تعامل لازم با اداره گمرک استان، تسریع در پاسخگویی به استعلامات شعب دادگاه، الزام حضور ارزیاب در محل انبار اموال تملیکی و همچنین رویت کالا و نیز برگزاری جلسات فصلی با حضور دستگاه‌های ذیربط جهت تسریع در تعیین تکلیف کالاها به شکل مصداقی مورد تاکید قرار گرفت.

وی همچنین تصریح کرد: با توجه به برخی مشاهدات و نیاز به انجام اقدامات اصلاحی، به مدیرکل منطقه ویژه اقتصادی پیام تذکر داده شد تا نسبت به ساماندهی شرایط نگهداری کالاها در انبار و شیوه انبارداری با توجه به مشاهده نگهداری نامناسب و قرارگیری مواد اشتعال‌زا در نزدیکی کالاهای سریع الاشتعال اقدام کند.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان البرز با تاکید بر اینکه مسئولان باید در خروج کالاهای موجود در انبارهای گمرکات استان که تشریفات گمرکی آن‌ها به پایان رسیده است تسریع کنند گفت: وفق قانون پس از تعیین تکلیف و پایان تشریفات و عملیات گمرکی کالا، مسئولیت ورود هر نوع خسارت متوجه مدیران مربوطه بوده و گمرک وظیفه‌ای مبنی بر انبارداری ندارد.

انتهای پیام

 

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف