ژاپنی‌ها 2 دستگاه ایکس ری کانتینری به بندر چابهار اهدا کردند

به گزارش خبرگزاری برنا از سیستان و بلوچستان ، محمدعلی خاشی اظهار کرد: کل کالای صادراتی خروجی از طریق گمرکات سیستان و بلوچستان در پنج  ماهه امسال  نسبت به مدت مشابه سال قبل از لحاظ ارزش 4 درصد کاهش و از نظر وزن 6 درصد کاهش  داشته است.

ناظر گمرکات سیستان و بلوچستان افزود: از ابتدای امسال تعداد پروانه صادراتی نسبت به مدت مشابه سال قبل از نظر تعداد پروانه 23 درصد افزایش از نظر ارزش 46 درصد افزایش  و از نظر وزن 69 درصد  افزایش  نشان می دهد.

وی بیان کرد: صادرات در مدت فوق نسبت به مدت مشابه سال قبل از نظر تعداد پروانه  15 درصد کاهش و از نظر ارزش 9 درصد کاهش و از نظر وزن 26 درصد کاهش نشان می دهد .

خاشی گفت: ترانزیت کالا امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل  از نظر وزن 3 درصد کاهش داشته است و از طریق گمرکات  میلک ،میرجاوه و چابهار به کشورهای پاکستان ، افغانستان ، چین – جمهوری آذربایجان  و عراق انجام شده است.

این مسؤول اضافه کرد: در 5 ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل مسافرین ورودی 860 درصد افزایش و مسافرین خروجی 472 درصد افزایش داشته است، این افراد از سالنهای مسافری گمرک در مرزهای میلک ، میرجاوه و  ریمدان و همچنین فرودگاه زاهدان و فرودگاه چابهار  تردد نموده اند . 

وی ادامه داد: ژاپن دو دستگاه ایکس‌ری به بندر چابهار اهدا کرده است که به زودی در اسکله شهید بهشتی و اسکله شهید کلانتری چابهار راه‌اندازی می‌شود.

خاشی بیان کرد: با وجود این دو دستگاه‌ها جمع دستگاه‌های ایکس‌ری در چابهار به تعداد سه دستگاه‌ می‌رسد.

انتهای پیام

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف