پیگیری ایجاد امنیت پایدار در مواکب پیاده روی اربعین حسینی


پیگیری ایجاد امنیت پایدار در مواکب پیاده روی اربعین حسینی

مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری خوزستان با اشاره به سرقت و از بین رفتن برخی از مجموعه‌های خدماتی و رفاهی از پیگیری ایجاد امنیت پایدار در مواکب اربعین خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج خوزستان، مهراب فلسفی‌زاده مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری خوزستان در هفتاد و یکمین جلسه علنی شورای شهر اهواز که امروز (۷ شهریورماه) برگزار شد، اظهار کرد: در سطح ملی کمیته‌های هفده‌گانه تشکیل شده که با توجه به شرایط و پتانسیل شهرداری اهواز در ابعاد مختلف، باید در این نهاد نیز این ستاد در قالب کمیته‌های چندگانه برای برنامه‌ریزی بهتر و اصولی‌تر به منظور برگزاری بهتر مراسم اربعین حسینی تشکیل شود.

 وی افزود: امسال در اعتبارات ملی برای مراسم اربعین حسینی، برای خوزستان ۳۷ میلیارد تومان در نظر گرفته شده که این رقم یک چهارم تا یک پنجم اعتبار در نظر گرفته شده برای استان ایلام است اما از طریق جلب مشارکت شرکت‌های مختلف این خلاء پوشش داده شد به گونه‌ای که بخش مهمی از زیرساخت‌ها از این طریق تامین شده است.

مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری خوزستان با بیان اینکه هزینه ایجاد سایبان و مه‌پاش در دو مرز شلمچه و چذابه بیش از ۳۰ میلیارد تومان است، گفت: کار ایجاد سایبان و مه‌پاش در زمان کوتاهی شروع شد و باید کار در زمان‌بندی کمی به اتمام می‌رسید. در این زمینه به کمک شهرداری نیاز داریم؛ در این پروژه سهمی برای شهرداری اهواز مشخص شد و انتظار می‌رود شورای شهر در این خصوص کمک کند.

فلسفی‌زاده بیان کرد: شهرداری تهران مناطقی که وضعیت مالی و امکانات بهتری را دارند به عنوان معین در مرزها انتخاب کرده است؛ در این خصوص شهرداری منطقه ۳ تهران معین چذابه و شهرداری منطقه یک تهران معین شلمچه شده است. شهرداری شیراز نیز از ۱۰ روز پیش با ۴۰ دستگاه انواع ماشین‌آلات، کار پاکسازی خرمشهر را آغاز کرده است بنابراین انتظار می‌رود شهرداری اهواز نیز طرح ضربتی پاکسازی سوسنگرد را در این هفته انجام دهد.

مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری خوزستان با اشاره به آغاز کار محصورسازی مواکب، گفت: کاری که در حال پیگیری است ایجاد امنیت پایدار در مواکب است. در سال‌های گذشته نیز مجموعه‌های خدماتی و رفاهی در مسیر پیاده‌روی اربعین احداث می‌شد اما بعضا به سرقت رفته و تخریب شده و از بین رفته‌اند.

وی با بیان اینکه باید مه‌پاش‌های سیار در مسیر مشایه مستقر شود، عنوان کرد: انتظار می‌رود پاکسازی، لکه‌گیری و آسفالت معابر خروجی‌های اهواز به ویژه به سمت حمیدیه و جاده قدیم خرمشهر انجام شود.