پیش بینی صادرات ۳۰۰۰ تن میگو از گلستان

به گزارش خبرگزاری برنا از گرگان؛ اسماعیل جباری اظهار کرد: عملیات پرورش میگو از اردیبهشت ماه سالجاری با ذخیره سازی بچه میگو در ۱۰۰ مزرعه مجتمع پرورش میگوی گمیشان آغاز شد و پس از طی دوره پرورش، در حال حاضر علمیات برداشت آن نیز آغاز شده است.

مهندس جباری اذعان داشت: با پیگیری های اداره کل شیلات استان و تشکیل جلسات متعدد طی سالهای اخیر، امید است امسال با استفاده از ظرفیت ریلی صادرات میگوی پرورشی در استان به طور مستقیم از مرز اینچه برون به کشورهای حوزه cis و چین صورت پذیرد.

مدیر کل شیلات گلستان در پایان یادآور شد: پرورش میگو در استان که در نواحی شمالی کشور و به صورت خاص در استان گلستان صورت می پذیرد با ایجاد اشتغال و ارزآوری موجب رونق اقتصادی منطقه شده است.

همچنین رئیس گروه فرآوری و بهبود کیفیت شیلات استان گفت: عملیات فرآوری و عمل آوری میگو، این منبع پروتئین با ارزش نیز در ۷ مرکز عمل آوری در داخل استان صورت می گیرد و همه ساله حدود ۸۰ تا ۸۵ درصد این محصول به خارج از کشور صادر می گردد.

مهندس آرش جیران در پایان با اشاره به کشورهای هدف صادرات میگوی استان خاطر نشان کرد: کشورهای هدف به منظور صادرات میگوی پرورشی استان شامل چین، کشورهای عربی حوزه خلیج فارس و لبنان می باشند.

انتهای پیام

 

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف