پیش بینی حضور بیش از ۴.۵ میلیون زائر ایرانی در اربعین

به گزارش گروه سلامت خبرگزاری فارس، احمد وحیدی، وزیر کشور در اولین کنگره بین‌المللی سلامت در اربعین حسینی با اشاره به این که اربعین طلوع جدیدی در مکتب اهل بیت است، گفت: اربعین امروز نمود جهانی پیدا کرده و هر سال این مراسم نسبت به سال گذشته با شکوه بیشتری برگزار می‌شود. در برهه‌ای از زمان که برخی به دنبال این هستند تا با فریب کاری بر جهان مسلط شوند، اربعین این فرصت را ایجاد کرده است تا مردم به سمت تعالی و رستگاری گام بردارند.

وی افزود: اربعین بزرگ ترین هنگامه فرهنگی، مذهبی و سیاسی است که امروز شاهد برگزاری آن هستیم. اربعین اصولا سلامت بخش است و می‌تواند اضطراب ها و سرگشتگی ها را از بین ببرد.

وزیر کشور با اشاره به اینکه اربعین به روح و روان بشر آرامش می‌دهد، ادامه داد: شرکت کنندگان در مراسم عظیم اربعین با فداکاری و به دور از هرگونه حب و بغض پا در این عرصه می‌گذارند. همه بلایا در اربعین رنگ می‌بازد و این دست آورد مهم این مراسم است برای بشر امروز که در مشکلات مختلف گرفتار شده است.

وحیدی با تاکید بر اینکه هلال احمر در همه زمینه‌ها در کنار مردم است، گفت: در مراسم مهم اربعین نیز هلال احمر در کنار مردم است و با تمام توان خدمت رسانی می‌کند. کولیوند و تمامی کارکنان هلال احمر در ماه‌های اخیر با تمام توان در میدان بوده اند و من نیز از نزدیک شاهد تلاش‌های این عزیزان بودم که با رشادت به یاری مردم رسیده اند.

وزیر کشور متذکر شد:‌پیش بینی می‌شود بیش از ۴.۵ میلیون زائر اربعین داشته باشیم که انتظار می‌رود زائرین عزیزمان با ایمنی کامل سفر را به پایان برسانند که تامین این ایمنی از سوی هلال احمر و سایر دستگاه‌ها از جمله وزارت بهداشت به خوبی تدارک دیده شده است، مدیریت تجمعات انبوه، مدیریت بحران و انواع حوادث و بیماری‌های موجود در این ایام از جمله موضوعاتی است که در داخل و خارج از کشور باید مدنظر قرار گرفته و برای خدمت رسانی به زائران به بهترین شکل انجام شود.

وی افزود: اربعین مراسمی بزرگ است که میلیونها نفر از سراسر جهان در آن شرکت می‌کنند و امید است تا مردم با سلامت کامل این سفر را انجام دهند و مشخصا ایمنی زائران، مساله اساسی و مهم برای ماست.

وزیر کشور ضمن بیان اینکه نحوه کمک رسانی در مراسم امری مهم است، خاطرنشان کرد: مدیریت جمعیت‌های انبوه یک وظیفه بزرگ است که در مراسم اربعین باید در داخل و خارج از کشور انجام شود و این وظیفه‌ای خطیر است که بر عهده جمعیت هلال احمر قرار گرفته است. این وظیفه به بهترین خلق خدا ارائه می‌شود و بسیار ارزشمند و بی بدیل است. امروز هلال احمری ها همچون حاملان پیغام عاشورا در اربعین وظیفه‌ای سنگین برعهده دارند و هلال احمر پیامبران سلامت هستند و با عمل خود می‌توانند اشاعه دهنده پیغام عاشورا و اربعین باشند.

وحیدی تصریح کرد: باید مراقبت‌ها در مراسم اربعین حسینی به گونه‌ای باشد تا در عرصه مقابله با بیماری‌ها خللی ایجاد نشود. خوشبختانه هم افزایی خوبی در میان مسئولین ایرانی و عراقی شکل گرفته است و با این همکاری می‌توان مراسم باشکوهی در اربعین برگزار کرد.

انتهای پیام/