پیش بینی افزایش دما در خراسان رضوی


پیش بینی افزایش دما در خراسان رضوی

کارشناس مرکز پیش‌بینی هواشناسی خراسان رضوی بیان کرد: با توجه به تحلیل نقشه های هواشناسی، روند تدریجی افزایش دما تا روزهای آینده ادامه دارد به گونه‌ای که هفته آینده نسبت به این هفته گرم تر پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، زهرا آهنگرزاده کارشناس مرکز پیش‌بینی هواشناسی خراسان رضوی در خبری اعلام کرد: با توجه به تحلیل نقشه های هواشناسی، روند تدریجی افزایش دما تا روزهای آینده ادامه دارد به گونه‌ای که هفته آینده نسبت به این هفته گرم تر پیش‌بینی می‌شود.

آهنگرزاده در ادامه این خبر گفت: بر اساس اطلاعات دریافتی، در حال حاضر جوی به نسبت پایدار در خراسان رضوی وجود دارد به گونه‌ای که ‌در روزهای آینده نیز صبح جوی پایدار و عصر وزش باد پدیده قابل ذکر در سطح استان خواهد بود.

کارشناس مرکز پیش‌بینی هواشناسی خراسان رضوی همچنین اضافه کرد: انتظار می رود فردا نسبت به امروز مقداری بر سرعت وزش باد به خصوص در نواحی جنوب شرقی خراسان رضوی افزوده شود.

وی اظهار کرد: در شبانه روز گذشته قوچان با کمینه دمای هوا ی ۹ درجه و سرخس با بیشینه دمای هوای ۳۸ درجه سلسیوس به ترتیب سردترین و گرم‌ترین شهرهای خراسان رضوی بوده اند و در این مدت بیشترین میزان سرعت وزش باد از شهرستان تایباد با ۵۰ کیلومتر در ساعت ثبت و گزارش شده است.

آهنگرزاده در خاتمه خاطرنشان کرد: امروز پیش بینی می‌شود دمای هوا در گرمترین ساعت با یک درجه افزایش نسبت به روز گذشته به ۳۳ درجه بالای صفر برسد.