پیش بینی افزایش دمای هوا در خراسان رضوی


پیش بینی افزایش دمای هوا در خراسان رضوی

کارشناس مرکز پیش‌بینی هواشناسی خراسان رضوی بیان کرد: بر اساس تحلیل داده‌ها و نقشه‌های هواشناسی میانگین دمای هوا در مناطق مختلف این استان تا چند روز آینده روند افزایشی دارد.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، زهرا عنایتی کارشناس مرکز پیش‌بینی هواشناسی خراسان رضوی در خبری اعلام کرد: بر اساس تحلیل داده‌ها و نقشه‌های هواشناسی میانگین دمای هوا در مناطق مختلف این استان تا چند روز آینده روند افزایشی دارد.

عنایتی در ادامه این خبر اضافه کرد: روز گذشته دمای هوای مشهد بین ۱۵ و۳۲ درجه در نوسان بود و برای امروز در سردترین ساعت به ۱۶ درجه سلسیوس و در گرمترین ساعت بدون تغییر نسبت به روز گذشته پیش‌بینی شده است.

کارشناس مرکز پیش‌بینی هواشناسی خراسان رضوی تصریح کرد: پدیده غالب در این مدت افزایش سرعت وزش باد است که در نواحی بادخیز خراسان رضوی شامل جنوب و شرق، گاهی وزش باد شدید همراه با گرد و خاک رخ خواهد داد.

وی همچنین اظهار کرد: طی شبانه روز گذشته قوچان با کمینه دمای هوای ۶ درجه سلسیوس و سرخس با بیشینه دمای هوای ۳۶ درجه به ترتیب سردترین و گرمترین شهرهای خراسان رضوی بوده اند.

عنایتی در خاتمه سخنان خود با اشاره به شدت وزش باد در خراسان رضوی تاکید کرد: همچنین در این مدت وزش باد با سرعت ۵۰ کیلومتر بر ساعت در شهرستان بجستان خراسان رضوی به ثبت رسید.