پیش بینی افزایش جمعیت بهره مند بشاگرد از آب سد جگین و سهران/ کوهستانی بودن بشاگرد و نبود منابع آبی پایدار اجرای طرح آبرسانی را پرهزینه کرده است

به گزارش خبرگزاری برنا از هرمزگان ، عبدالحمید حمزه پور در عین حال استفاده از این ظرفیت را پرهزینه و زمانبر عنوان کرد و افزود : وضعیت جغرافیایی بشاگرد و کوهستانی بودن روستاها باعث شده تا برای تامین آب مورد نیاز مردم رقم بالایی در نظر گرفته شود.

وی ادامه داد ، در حال حاضر ۸ روستا و یک شهر با جمعیتی بالغ بر شش هزار نفر از خط انتقال جگین به سردشت و  ۱۳ روستا و یک شهر با جمعیتی بالغ بر ۸ هزار نفر از خط انتقال سد سهران به گوهران از نعمت آب شرب بهره مند شده اند‌.

به گفته وی، این دو منبع آبی پایدار(جگین و سهران) ظرفیت تامین آب شرب بیش از ۸۰ روستا و دو شهر سردشت و گوهران را دارد.

مدیرعامل آبفا با اشاره به مطالبات به حق مردمی در بهره مندی سایر روستاها از آب شرب پایدار از این دو منبع آبی، تصریح کرد: با طرح توسعه ای آبفا از این منابع آبی که با حمایت های اعتباری ویژه دولت و استاندار هرمزگان همراه بوده، تمام روستاهای مسیر خط انتقال از آب شرب پایدار بهره مند خواهند شد.

به گفته حمزه پور، علاوه بر دو سد جگین و سهران، منابع تامین آب روستاهای بشاگرد از طریق ۳۷ دهنه چشمه و ۳۰ حلقه چاه تامین می شود که با اتصال به خط انتقال جگین -سردشت و سهران – گوهران ضمن پایداری باعث ارتقای کیفیت آب مورد نیاز آنها خواهد شد.

وی همچنین پیش بینی کرد، مدول اول تصفیه خانه فاضلاب خمینی شهر تا پایان امسال به بهره برداری برسد.

امام جمعه بشاگرد نیز در این مراسم با اشاره به خدمات آبفا و برنامه های این شرکت برای تامین آب مورد نیاز مردم از عبدالحمید حمزه پور تقدیر کرد.

انتهای پیام

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف