پیش بینی‌قیمت سکه 10 شهریور

به گزارش اقتصادنیوز ، قیمت سکه امامی روز گذشته تا محدوده ۱۳ میلیون و ۸۵۰ هرار تومان بالا رفت اما در ادامه معاملات نقدی عصر دیروز  قیمت سکه با ۱۳ میلیون و ۷۱۰  هزار تومان معامله شد.

این قیمت در مقایسه با روز سه شنبه تقریبا ۱۲۵  هزار تومان افزایش پیدا کرده بود.

نگاه سکه بازان به قیمت دلار

معامله گران معتقد بودند شوک افزایش قیمت دلار به بازار سکه موجب شد سکه بازان در موقعیت خرید قرار بگیرند.  قیمت دلار روز گذشته از مرز ۳۰ هار تومان عبور کرد اما دوباره به کانال ۲۹ هزار تومان برگشت.

برخی از فعالان بازار می گفتند یکی از دلایل این که سکه نتوانست محدوده ۱۳ میلیون و ۸۵۰ هزار تومان را حفظ کند به برگشت نرخ دلار به کانال ۲۹ هزار تومان برمی گردد.

این دسته از تحلیلگران باور دارند سکه در شرایطی می تواند به بالای ۱۳ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان نفوذ  کند که نرخ دلار بار دیگر بالای مرز ۳۰ هزار تومان قرار بگیرد و حتی به ۳۰ هزار ۲۰۰ تومان هم برسد .

با این حال دیشب‌در معاملات پشت خطی قیمت دلار پشت کانال ۳۰ هزار تومان توقف کرد.

ریزش قیمت اونس طلا

قیمت اونس طلا دیروز  تا ابتدای مرز ۱۷۰۰ دلار ریزش کرد و  با وجود این کاهش قیمت ، سکه در بازار داخلی در مسیر افزایشی قرار گرفت تا حباب این فلز گران بها در مسیر صعودی قرار بگیرد. 

ارزش ذاتی سکه دیروز ۱۲ میلیون و ۷۲ هزار تومان بود و حباب سکه در محدوده ۱۳ درصد قرار داشت.

پیش بینی قیمت سکه امروز ۱۰ شهریور

عده ای از تحلیگران می گفتند در شرایط فعلی با حباب ۱۳ درصد نباید انتظار رشد قیمت سکه را داشت.

با این حال عده ای دیگر معتقد بودند درصورتی که دلار آرایش صعودی به خود بگیرد این امر ممکن است مسیر رشد قیمت سکه را هموار کند.