پیشنهاد ۲۵ میلیون یورویی چلسی به طارمی و تهدید سرمربی پورتو!

 مهدی طارمی مهاجم تیم ملی ایران سومین سال حضورش در تیم پورتو پرتغال را سپری می‌کند. این مهاجم هرچند در سه بازی اخیر در لیگ پرتغال برای پورتو گلزنی نکرده است اما همچنان مهره کلیدی این تیم محسوب می‌شود و سرمربی و هواداران پورتو روی او برای تکرار قهرمانی فصل گذشته حساب زیادی باز کرده‌اند.

این در حالی است که گفته می‌شود طارمی همچنان مدنظر باشگاه‌های اروپایی دیگر قرار دارد. فنرباغچه ترکیه و آث میلان ایتالیا دو باشگاهی بودند که در ماه‌های اخیر بارها خبر علاقه آنها به مهاجم ایران رسانه‌ای شد اما انتقال طارمی نهایی نشد.

این مهاجم قبل از شروع اردوهای پیش فصل تیم پورتو تمایلش برای جدایی از این تیم و انتقال به یک باشگاه بزرگ‌تر را پنهان نکرد و به مدیران باشگاه توصیه کرد الان بهترین زمان برای فروش یک مهاجم ۳۰ ساله و کسب درآمد از این طریق است.

هرچند که این توصیه هم راه به جایی نبرد چرا که پورتو چند بازیکن کلیدی دیگر خود را در نقل و انتقالات زمستانی و تابستانی از دست داده بود و با جدایی طارمی، قدرت هجومی این تیم دچار افت می‌شد.

در میانه همه این اتفاقات، روز گذشته یک صفحه توییتری که اخبار باشگاه پورتو را پوشش می‌دهد، در خبری اختصاصی مدعی شد باشگاه چلسی پیشنهادی ۲۵ میلیون یورویی برای جذب طارمی به پورتو پیشنهاد داده است.

مهاجم ایران و باشگاه پورتو هر دو راضی به این انتقال هستند اما به نوشته این رسانه غیر رسمی، «سرجیو کونسیسائو» سرمربی پورتو تهدید کرده است در صورت جدایی یک بازیکن کلیدی دیگر از این تیم، استعفا می‌کند.

رسانه‌های رسمی و روزنامه‌های پرتغال هم روز گذشته به دنبا بررسی این خبر بودند تا صحت پیشنهاد باشگاه چلسی به مهاجم پورتو را پیگیری کنند؛ باشگاهی که طارمی در لیگ قهرمانان دو فصل پیش اروپا موفق شد با یک ضربه قیچی برگردان و زیبا، دروازه‌اش را باز کند.

پیگیری‌های ما هم نشان می‌دهد طارمی حداقل تا نقل و انتقالات زمستانی و بعد از جام جهانی در پورتو ماندنی است و اگر قرار به انتقال به تیم‌های دیگر باشد، در آن مقطع زمانی این اتفاق رخ خواهد داد.