پیربازار معطل تصمیم شورا برای انتخاب شهردار/دخالت های بیرونی مانع انتخاب شهردار برای پیربازار است


پیربازار معطل تصمیم شورا برای انتخاب شهردار/دخالت های بیرونی مانع انتخاب شهردار برای پیربازار است

عضو شورای اسلامی شهر پیربازار با تاکید بر اینکه گزینه انتخابی اعضای شورا مناسب شهر نیست گفت: شهرداری پیربازار با سرپرست رها شده و از این بابت بیشترین ضرر را شهر و شهروندان در حال حاضر متحمل می شوند متاسفانه دخالت های بیرونی مانع انتخاب شهرداری کارآمد و توانمند برای پیربازار شده است.

به گزارش خبرگزاری موج گیلان، سیدعلی معصومی عضو شورای اسلامی شهر پیربازار با ابراز تاسف در مورد طولانی شدن انتخاب شهردار پیربازار گفت:پیربازار در دوره نخست شهر شدن با انتخابات پر از حاشیه شورا روبرو بود که بعد از کش و قوس های فراوان با حکم دیوان عدالت اداری آنچه که حق مردم و رای که مردم این شهر داده بودند اثبات و اعضای اصلی منتخب مردم شهر پیربازار مشخص شد.

معصومی با بیان اینکه اعضای قبلی شهردار انتخاب کرده بودند گفت: در مدت پیگیری اعضای شورا شاکی ،اعضای قبلی شهرداری را انتخاب کرده بودند که با روی کار آمدن اعضای اصلی و منتخب مردم به حکم دادگاه شهردار انتخاب شده استیضاح و شهر تا انتخاب شهردار بعدی به سرپرست واگذار شد.

وی با بیان این مطلب که متاسفانه پس از گذشت چند ماه هنوز شهر معطل تصمیم شورا برای انتخاب شهردار مانده است گفت:تمام تلاش بنده به عنوان عضو شورا این است که زودتر فردی را با شرایط مناسب به عنوان شهردار انتخاب کنیم.

معصومی با اشاره به اینکه بنده حداقل با ۷ نفر از افرادی که رزومه برای تصدی شهرداری پیربازار ارائه داده بودند صحبت کردم گفت:می توانستیم از بین این افراد یک نفر را انتخاب کنیم اما اصرار برخی از همکاران شورایی بنده و پافشاری یکی از کاندیداها سبب شد ماه ها وقت شهر گرفته شود و شهرداری پیربازار بلاتکلیف بماند.

عضو شورای شهر پیربازار با بیان این مطلب که بنده یک رای بیشتر ندارم گفت:همه تلاشم این است که حق و حقوق شهرم دفاع کنم و قطعا اگر این روند در شورای شهر ادامه پیدا کند حقایقی را در مصاحبه های بعدی برای مردم شهرم بازگو خواهم کرد. 

وی با تاکید بر اینکه گزینه انتخابی اعضای شورا مناسب شهر نیست گفت : شهرداری پیربازار با سرپرست رها شده و از این بابت بیشترین ضرر را شهر و شهروندان در حال حاضر متحمل می شوند متاسفانه دخالت های بیرونی مانع انتخاب شهرداری کارآمد و توانمند برای پیربازار شده است.

وی افزود:چرا عده ای بخاطر سهم خواهی شهر را معطل سلایق شخصی خود می‌کنند؛ اینطور نیست که اعضای شورا هرکاری که دوست دارند را انجام بدهند و گمان کنند کسی بر کارهای آنها نظارت ندارد؟!خیر اینگونه نیست قطعا دستگاه های نظارتی و حاکمیتی این شهر جدید تاسیس را رصد کرده و ما باید پاسخگو نهادهای نظارتی ومردم وشهروندان شهرمان باشیم.

وی با اشاره به این مطلب که سرپرست نمی تواند یک شهر را مانند شهردار اداره کند گفت:متاسفانه شهر یک سال ضرر کرده است و همین حالا هم هر کسی  معرفی شود تامراحل اداری و گزینش و حکم انجام شود تا پایان سال طول خواهد کشید و این سبب عقب ماندن شهر می شود.