پیاده‌روی اربعین نماد عزت، عظمت و وحدت اسلامی است


 پیاده‌روی اربعین نماد عزت، عظمت و وحدت اسلامی است

امام جمعه کاشان پیاده‌روی اربعین را نماد عزت، عظمت و وحدت اسلامی دانست و بیان داشت: امروز اربعین از شعائر عظیم الهی است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج اصفهان، حجت الاسلام والمسلمین حسینی در خطبه های نماز جمعه گفت: باید از اختلاف‌های مذهبی به دور بماند و در این پیاده‌روی باشکوه، دو ملت ایران و عراق و دیگر ملت‌های آزادیخواه، پویایی خون سیدالشهدا(ع) و مکتب عاشورا را به نمایش بگذارند.

وی با اشاره به اینکه یکی از اهداف اصلی ناآرامی‌ها در عراق مخدوش کردن عظمت و تأثیر حماسه جهانی اربعین بود، افزود: تمام این دسیسه‌ها و نقشه‌ها با هوشیاری مرجعیت معظم مردم عراق و به واسطه لطف و عنایت امام حسین (ع) نقش بر آب شد.

حجت الاسلام والمسلمین حسینی با اشاره به اطلاعیه مرجع بزرگ شیعی عراق حضرت آیت الله العظمی سیدکاظم حائری و فروکش کردن این ناآرامی‌ها خاطرنشان کرد: این روحانی عظیم الشان عراق قدرت مرجعیت شیعه و ولایت فقیه را نشان داد.

وی بیان کرد: دشمنان اسلام در تلاش هستند تا مسئله اربعین را کم‌رنگ کنند و مسائل اخیر در عراق نیز کار دشمن برای تحت‌الشعاع قرار دادن آئین میلیونی اربعین بود.

 امام جمعه کاشان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تحولات عراق تصریح کرد: مقتدا صدر در اثر تحولاتی و پس از استعفای جمعی نمایندگان جریان صدر از پارلمان عراق اقدام به اردوکشی خیابانی می‌کند.

وی با اشاره به اینکه مقتدا صدر در برهه‌ای از زمان نیز طرفداران خود را تشویق به تصرف پارلمان عراق کرد، گفت: در پشت تمام این تحولات دشمنان عربی، عبری و آمریکایی با ذلت مشغول توطئه بودند.

 نماینده ولی فقیه  در منطقه و امام جمعه کاشان با اشاره به سالروز شهادت رئیس علی دلواری، روز مبارزه با استعمار انگلیس گفت: به دلیل مبارزه آگاهانه و مجاهدانه این انسان بابصیرت در مقابل استعمار و همچنین ایستادگی ملت در مقابل استکبار جهانی،  ایران و ایرانی در جهان شهرت یافته است.

حجت الاسلام والمسلمین سید سعید حسینی با بیان  اینکه رئیس علی دلواری فرزند مکتب اسلام و قرآن و اهل بیت و خاندان رسول خدا است، افزود: قیام و مبارزه رئیس علی دلواری منبعث از حکم شرعی است. اولین حکومت ولایت فقیه در ایران در بوشهر محقق شد و ۹ ماه مرحوم علی‌الهدی اهرمی بوشهر را گرفت و رئیس علی دلواری فرمانروایی کرد.

امام جمعه کاشان گفت: رئیس‌علی دلواری نقش و جایگاهی ویژه در مقابله با استعمار انگلیس داشت و طی چند مرحله شکست‌های سنگینی را به استعمارگران تحمیل کرد.