پژوهشگاه ژنتیک و انستیتو پاستور تفاهم‌نامۀ همکاری امضاء کردند

به گزارش خبرنگار خبرگزاری برنا؛ دکتر محمدی در نشست انعقاد تفاهم نامه همکاری بین پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری و انستیتو پاستور گفت: یکی از اهداف ما در تعامل با سایر مراکز علمی، هم افزایی در تخصص‌ها و توانمندی‌های علمی و حل مسائل ملی و مشکلات کشور است به همین دلیل اینگونه مسائل را در اولویت فعالیت‌های علمی، پژوهشی و تحقیقاتی پژوهشگاه و همکارانمان قرار داده ایم.
وی با اشاره به تفاهم نامه‌های قبلی افزود؛ همکاری‌های هدفمند علمی را با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، وزارت جهاد کشاورزی، وزارت بهداشت، ستاد توسعه زیست فناوری، ستاد سلول‌های بنیادی، دانشگاه‌های علوم پزشکی ایران و شهید بهشتی برای مطالعه، تشخیص و درمان ناباروری، سرطان و بیماری‌های قلبی و عروقی داریم.
سپس، دکتر سروری رئیس انستیتو‌ پاستور گفت:این همکاری و هم افزایی علمی بین پژوهشگاه ژنتیک و انستیتو پاستور در شرایط بحرانی بسیار تاثیرگذار بوده است، کما اینکه همکاری این دو مرکز در دوران کرونا در تشخیص بیماری کووید برای کمک به شبکه درمانی بسیار ثمر بخش بوده است.
در ادامه این نشست، تفاهم نامه علمی و پژوهشی با مفاد اجرای طرح‌های تحقیقاتی مشترک، توسعه همکاری‌های علمی مشترک با برگزاری دوره‌های آموزشی و پژوهشی، بهره مندی از امکانات طرفین و توسعه دانش فنی و انتقال فناوری، بین پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری و انستیتو پاستور به امضای روسای دو مرکز رسید.
زمینه‌های همکاری دومرکز علمی شامل تولید واکسن، کیت‌های تشخیصی و بخش‌های مختلف تخصصی زیست فناوری از جمله کشاورزی، پزشکی طیور و میکروارگانیسم مهندسی بافت خواهد بود.

انتهای پیام/

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف