پهلوگیری ناوچه ترکیه در بندر اسرائیل/ ویدئو

«ایتای بلومنتال» خبرنگار شبکه عبری «کان» با انتشار تصاویری در حساب کاربری خود در شبکه توئیتر در این باره خبر داد که این کشتی صبح امروز در حیفا پهلو گرفته است.

وی با اشاره به اینکه احتمال می‌رود استقرار این کشتی در حیفا به عنوان بخشی از مأموریت گشت‌زنی در محدوده نیروهای ناتو باشد، اضافه کرد که پهلو گرفتن کشتی‌های ترکیه در آب‌های سرزمین‌های اشغالی مسئله‌ای روزمره و عادی نیست.

خبرنگار کان همچنین خبر داد که این ناوچه ترکیه‌ای (F-247) TCG Kemalreis نام دارد و به همراه ناو موشکی آمریکا به نام (DDG-98) USS Forrest Sherman وارد بندر حیفا شده است.

آنکارا و تل‌آویو اخیرا عادی‌سازی کامل روابط دیپلماتیک خود را اعلام کردند. «یائیر لاپید» نخست‌وزیر موقت رژیم صهیونیستی و «مولود چاووش اوغلو» وزیر امور خارجه ترکیه در اواخر مردادماه سال جاری رسما اعلام کردند که روابط دو طرف به حالت عادی بازگشته است و به‌زودی تل‌آویو و آنکارا سفرای خود را تعیین خواهند کرد.

روابط بین ترکیه و رژیم صهیونیستی از ۱۲ سال قبل به دنبال حادثه برای کشتی «ماوی مرمره» دچار تنش شده بود. ارتش رژیم صهیونیستی در سال ۲۰۱۰ یک ناوگان دریایی «ناوی مرمره» حامل کمک‌های بشردوستانه تحت عنوان «ناوگان آزادی» به نوار غزه، حمله کرد و در نتیجه این حمله ۱۰ سرنشین کشتی به شهادت رسیدند.