پس از ۵ سال توقف؛ اجرایی شدن طرح آبیاری تحت فشار سد بابا احمد چالدران

به گزارش خبرگزاری برنا از آذربایجان غربی ، عبدالله نژاد فرماندار چالدران گفت: سد بابا احمد در سال ۹۵ افتتاح شد اما بعد از افتتاح، ۹۰ درصد از طرح آبیاری تحت فشار انجام گرفت و ۱۰ درصد باقی مانده به صورت نیمه تمام رها شد.

این مقام اجرایی می گوید: در سفر استاندار آذربایجان غربی به چالدران، اعتبارات لازم برای تکمیل طرح به میزان ۸ میلیارد ۲۴۵ میلیون تومان اختصاص داده شد.

احمدی مدیر جهاد کشاورزی چالدران نیز اعلام کرد: در طرح سد بابا احمد در ۶۰۴ هکتار شبکه به طول ۳۰۰ کیلومتر لوله گذاری انجام گرفته است و از ۲۸ کیلومتر خط اصلی ۷۰ درصد آن اجرا شده است.

وی افزود: انتظار داریم تا پایان امسال این طرح کاملا به بهره برداری برسد و در حال حاضر ایستگاه پمپاژ و استخر طرح با ذخیره سازی ۳۸۰ متر مکعب در مرحله تکمیل قرار گرفته است.

مدیر جهاد کشاورزی چالدران ادامه داد: برای تکمیل ابنیه‌های فنی شبکه آبیاری تحت فشار احداث ۱۰۲ حوضچه برنامه ریزی شده است که با مساعدت جهاد کشاورزی استان لوله و اتصالات این حوضچه‌ها تامین شده و در حال انجام است.

با اتمام عملیات اجرایی آبیاری تحت فشار در پایین دست سد با با احمد بیش از ۶۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی منطقه از دیم به آبی تبدیل خواهند شد.

انتهای پیام

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف