پست چطور به خدمت زائران امام حسین (ع) در می‌آید؟

به گزارش خبرنگار گروه علم و فناوری خبرگزاری برنا؛ سعید شریف زاده  عضو هیات مدیره و رئیس ستاد اربعین شرکت ملی پست درباره خدمات ارایه شده توسط شرکت ملی پست برای زائران اربعین اظهار کرد: تشکیل ستاد اربعین در شرکت ملی پست یک اقدام ابتکاری بوده و از ابتدای تیرماه سال جاری تدبیر شده که خدماتی را به زائران ارایه دهد.
وی ادامه داد: از اول تیرماه که ستاد تشکیل شده ۹ جلسه برگزار کردیم تا بتوانیم خدماتی به زائران ارایه دهیم.
شریف زاده افزود: پیش‌بینی یک نرم افزار به نام پست یافته انجام شده که این نرم افزار برای اسناد و مدارک مفقود شده در پنج منطقه در عراق با پایگاه‌هایی درنظر گرفته شده است. این اسناد تحویل و از طریق نرم‌افزار پست یافته به صاحبان تحویل داده می‌شود.
رییس ستاد اربعین شرکت ملی پست بیان کرد: در داخل کشور در زمینه جابه‌جایی نذورات حسینی هم آمادگی لازم وجود دارد؛ همچنین موکبی هم در زمینه اقدامات مربوط به پذیرایی از زائران در مرز مهران درنظر گرفته شده است.
وی تشریح کرد: برای پرسنل خود شرکت ملی پست هم تمهیداتی را درنظر گرفته ایم تا تنها یا با خانواده در این رویداد فرهنگی-مذهبی شرکت کنند و مابقی موضوعات هم در دست اقدام قرار دارد؛ همچنین از طریق شماره ۱۹۳ (سامانه اطلاع رسانی شرکت ملی پست) همکاران ما در زمان‌هایی حضور خواهند داشت تا به پرسش‌های شهروندان پاسخ دهند.
در ادامه محسن وطن پرست – مدیر کل مهندسی عملیات و امور پیمانکاران پست- اظهار کرد: رونمایی و بهره‌برداری از سامانه “پست‌یافته” امروز انجام می‌شود؛ لازم به ذکر است مدارک مفقود شده در این سامانه ثبت و هموطنان می‌توانند پیگیری‌های لازم را انجام دهند.
وی ادامه داد: نحوه تحویل مدارک به دو صورت است؛ روش اول حضوری است که به واحدهای پستی مراجعه می‌کنند و در روش دوم می‌توانند به صورت غیر حضوری دریافت کنند. همچنین، قابلیت ثبت پیگیری، اتصال به سامانه‌های بقیه درگاه‌ها از مهم‌ترین بخش های سامانه پست یافته است. وطن پرست درباره گذرنامه‌ها تصریح کرد: دو میلیون ۷۰۰ هزار گذرنامه از ابتدای سال تا پایان مرداد تحویل داده شده است؛ همچنین امکان پیگیری گذرنامه با کد ملی وجود دارد و مردم می‌توانند برای پیگیری گذرنامه‌های خود از طریق کد ملی اقدام کنند.
همچنین محمد باقر بومیان- دستیار مدیر عامل و دبیر ستاد اربعین شرکت ملی پست- در این نشست اظهار کرد: ما در شرکت ملی پست با تشکیل ستاد اربعین، خدماتی را پیش بینی کرده ایم که یکی از آنها «طرح عاشقانه‌های حسینی» است که برای اولین بار در کشور رخ می دهد.
وی افزود: امسال برای عزیزانی که نمی‌توانند در این مراسم شرکت کنند، امکانی در نظر گرفته شده تا نامه‌هایی را برای امام حسین (ع) به نگارش درآورند و سپس این نامه‌ها به همکاران ما در پست تحویل داده می‌شود و درنهایت به صورت رایگان به عراق می‌برند و طی تشریفاتی نامه‌ها تحویل عتبه مقدسه حسینی داده خواهد شد.
بومیان افزود: ما طرح ۴۰ لبیک حسینی  را هم در این ایام به اجرا در آورده‌ایم که از روز عاشورا شروع شده تا اربعین ادامه دارد. هر روز یک موضوعی مشخص شده یک متن  در قالب آن موضوع تنظیم شده و هر روز در پرتال شبکه ملی پست بارگذاری می شود.
دستیار مدیر عامل و دبیر ستاد اربعین شرکت ملی پست در پایان سخنان خود بیان کرد: همچنین خدمات پستی در  راهپیمایی جاماندگان اربعین در تهران هم انجام می شود. بحث جاماندگان اربعین در تهران هم وجود دارد که همزمان خدمات پست‌یافته در راهپیمایی جاماندگان انجام خواهد شد. با توجه به این که چندین مسیر برای این امر پیش بینی می‌شود، همکاران ما در شرکت ملی پست برنامه‌ریزی کردند که در استان تهران در مسیرهای اصلی، پایگاه‌هایی را برای ارائه خدمات پست‌یافته ایجاد کنند و خدمات لازم را ارائه دهند.

انتهای پیام/

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف