پست‌بانک سوپرمارکت می‌زند!

به گزارش خبرنگار گروه علم و فناوری خبرگزاری برنا، بهزاد شیری، در مراسم گرامیداشت روز باجه‌های بانکی روستایی که با حضور ۳۲ نفر از مسئولان باجه‌های بانکی روستایی برتر کشور و مناطق تهران برگزار شد، با اشاره به اینکه یک‌پنجم جمعیت کشور، جمعیت روستایی است و نیازمند خدمات بانکی است، تصریح کرد: امروز ما مکلف هستیم به این جمعیت خدمات بانکی سهل و آسان ارائه کنیم تا بتوانیم سهم خود در اقتصاد ملی پشتیبانی کنیم.
وی با تأکید بر اینکه یک‌ششم اقتصاد ملی در بخش روستایی رقم می‌خورد و اقتصاد با خدمات بانکی توسعه پیدا می‌کند، افزود: اگر ما مقید به توسعه روستایی هستیم باید ابزارهای آن را هم فراهم کنیم‌ و امروز باجه‌های بانکی این خدمت‌رسانی را در روستاها و مناطق دور افتاده و محروم انجام می‌دهند.
شیری با بیان اینکه اگر این خدمت‌رسانی به کمال خود برسد سهم اقتصاد روستا در تولید ناخالص ملی افزایش پیدا می‌کند، اظهار کرد: اگر این حلقه ارتباطی کم‌رنگ بشود، سهم اقتصاد روستایی در اقتصاد ملی کم‌رنگ می‌شود و زنجیره فقر گسترش پیدا می‌کند.
وی تأکید کرد: اگر خدمات بانکی توسعه پیدا کند در حذف زنجیره فقر نقش اساسی خواهد داشت و به توسعه مناطق روستایی کمک شایانی می‌کند.
وی با اشاره به اینکه امروز نزدیک به ۶۰۰۰ باجه بانکی با اشتغال دائم، برای ۹ هزار نفر در مناطق روستایی و محروم خدمات بانکی ارائه می‌دهند، تصریح کرد: پیش‌ازاین حداکثر ۲۲ خدمت در باجه‌های بانکی روستایی ارائه می‌شد ولی امروز با پشتیبانی و تلاش همه همکاران در پست‌بانک ایران به دو برابر افزایش پیداکرده است و این خدمات حتی از لحاظ تعداد با گذشته قابل‌مقایسه نیست.
بالاترین مقام اجرایی بانک با تأکید بر کیفی شدن خدمات در باجه‌های بانکی روستایی گفت: ارائه این خدمات به مشتریان سطح دانش بالایی را برای اعتبار سنجی، ارزیابی، تحلیل و ریسک را الزامی می‌کند و قابل‌مقایسه با خدمات پیشین بانک نیست و همه خدمات آتی بانک کیفی خواهند بود.
شیری با بیان اینکه برای کیفی سازی خدمات برنامه ویژه‌ای داریم، خاطرنشان کرد: برای رسیدن به این هدف با همکاری مسئولان باجه‌های بانکی و پشتیبانی همکاران در ستاد و اجرای بانک، شرایطی ایجاد می‌شود تا سطح تحصیلات مسئولان‌ باجه‌ها به بیش از فوق‌دیپلم افزایش پیدا کند.
مدیرعامل بانک با اشاره به اینکه آینده باجه‌های بانکی روستایی، تکمیل سوپرمارکت مالی در آن‌ها است، افزود: با تکمیل این طرح خدمات مالی در کنار خدمات پولی و بانکی، خدمات بیمه‌ای و خدمات کارگزاری بورس و سایر خدماتی که در اقتصاد جزئی از نیازمندی‌های مردم در مناطق روستایی و کمتر برخوردار است در کنار خدمات بانکی و بیمه‌ای به آنان ارائه دهند.
وی یکی از پیش‌نیازهای راه‌اندازی سوپرمارکت مالی در بانک را نهادسازی دانست و افزود: برای اینکه سوپرمارکت مالی در باجه‌های بانکی داشته باشیم نیازمند شرکت تأمین سرمایه، psp، بیمه‌ای و کارگزاری هستیم که همه این موارد با تدبیر همکاران در بانک در حال تحقق است.
شیری با اشاره به اینکه ظرفیت‌سازی کارگروه اقتصاد دیجیتال هیئت دولت کمک بزرگی به ایجاد این پروژه است، ادامه داد: در بخش اصلی هدایت خدمات بانکداری خرد، باجه‌های بانکی روستایی نقش ویژه‌ای به‌عنوان بازوان قدرتمند شعب ایفا می‌کنند و هسته اصلی بانکداری شرکتی و تخصصی توسط همکاران شعب راهبری می‌شوند ‌و ارتباط تنگاتنگ در بین همکاران شعب و باجه‌ها در راهبری خدمات بانکداری تخصصی، شرکتی و بانکداری خرد وجود خواهد داشت.
وی افزود: معماری اصلی بانک در ارائه خدمات خرد است و برای دستیابی به این هدف، حتماً ابزار در اختیار باجه‌ها که دوشادوش همکاران شعب حرکت می‌کنند و تبحر و تخصص کافی در حوزه فعالیت خود دارند، قرار می‌گیرد.
بالاترین مقام اجرایی بانک با تأکید بر اینکه رویکرد آینده پست‌بانک ایران ارائه خدمات کیفی است، تصریح کرد: همکاران باجه‌ها باید خود را با آموزش‌هایی که به آنان ارائه می‌شود، تجهیز کرده و به توانمندسازی خود کمک کنند تا بتوانند این خدمات کیفی را به نحو شایسته انجام دهند.
شیری در پایان با تأکید بر اینکه این روز برای قدردانی و تجلیل خدمات باجه‌های بانکی به نام روز باجه‌ها نام‌گذاری شده است، گفت: بخش مهمی از دستاوردهای امروز پست‌بانک ‌ایران در همه زمینه‌ها مدیون همکاری و تلاش باجه‌های بانکی است ‌و به پاس این قدردانی در کنار و پشتیبان شما هستیم تا به ارائه خدمات بانکی در نقاط محروم و روستایی ادامه دهید.

انتهای پیام/

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف