پرونده نزاع مرگبار رفسنجان به صورت ویژه در دست رسیدگی است

حجت الاسلام و المسلمین ابراهیم حمیدی امروز هشتم شریورماه در حاشیه بازدید از بخش صفائیه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: مقرر شد که روند رسیدگی به این پرونده براساس تقکیک موردنظر انجام شود زیرا در این پرونده قتل ۴ شهروند ایرانی و ۶ تبعه افغانستانی مطرح است.

وی پیشگیری از وقوع جرم و آسیب های اجتماعی را نیز مورد تاکید قرار داد و گفت: قرارگاه مبارزه با سرقت در استان کرمان راه اندازی شده و مقرر است در فصل برداشت محصولات کشاورزی از ظرفیت های این قرارگاه هر چه بیشتر استفاده شود.

نماینده عالی قوه قضاییه در استان کرمان اعلام کرد: در پنج ماهه نخست امسال ۲۶۸ پرونده به حوزه قضایی صفائیه وارد و ۲۲۳ پرونده معادل ۸۳.۲۱ درصد رسیدگی شده است.

وی با اشاره به این مطلب که میانگین زمان رسیدگی به پرونده ها در این حوزه قضایی ۴۱ روز است، افزود: در حال حاضر ۹۳ درصد ابلاغ های این بخش به صورت الکترونیک ابلاغ می گردد.

حمیدی ضمن بیان این مطلب که شاخصه های مورد نظر در بازرسی ها در بخش صفائیه به صورت کامل اجرایی می شود، عنوان کرد: با وجود کمبود نیروی انسانی در این حوزه قضایی، روند خدمت رسانی قضایی به مردم با سرعت و کیفیت مطلوب در دست انجام است.

نماینده عالی قوه قضاییه در استان کرمان در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: یکی از سیاست های قوه قضاییه بر این است که هزینه های دادرسی را برای مردم کاهش دهد و یکی از این راهکارها راه اندازی دفاتر جهادی خدمات قضایی در نقاط محروم و کمترتوسعه یافته است.

حمیدی با اشاره به اینکه در حال حاضر براساس شاخصه های موجود، استقرار دفاتر جهادی خدمات قضایی در بخش صفائیه در اولویت نیست، اظهار کرد: امکان راه اندازی باجه ای از دفاتر خدمات قضایی در این منطقه وجود داردکه اقدامات لازم در این زمینه پیگیری خواهد شد.