پرداخت ۴۸۱ میلیارد تومان به بازنشستگان تامین اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد

به گزارش خبرگزاری برنا از استان کهگیلویه و بویراحمد؛مدیرکل تامین اجتماعی این استان با اعلام این خبر گفت : در حال حاضر حدود ۲۲ هزار نفر تحت عنوان بازنشسته، ازکارافتاده کلی و بازمانده در استان کهگیلویه و بویراحمد ماهانه از این سازمان حقوق و مستمری دریافت می کنند.

رسول چراغ سحر این رقم را در کل کشور بیش از ۴ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر اعلام کرد.

وی افزود: ۴۵ میلیون نفر در سطح کشور زیر پوشش خدمات و حمایت های سازمان تأمین‌اجتماعی قرار دارند و این سازمان از طریق ۹۰ بیمارستان، ۱۱ هزار تخت بیمارستانی و ۵۰ هزار مرکز طرف قرارداد به آنها خدمات درمانی و دارویی ارایه می کند.

به گفته وی در سطح استان نیز علاوه بر ۴ بیمارستان و مرکز درمانی متعلق به سازمان که به صورت رایگان خدمات درمانی را به بیمه شدگان می دهند، ۴۶۴ مرکز بهداشتی، درمانی و دارویی و پزشک نیز با سازمان طرف قرارداد هستند و خدمات مورد نیاز بیمه شدگان را ارایه می کنند که ماهانه حداقل ۱۸۰ میلیارد ریال بابت ارایه این خدمات از سازمان تامین اجتماعی دریافت می کنند. 

چراغ سحر اظهار داشت: علاوه بر پرداختی یادشده، ماهانه به طور میانگین ۵۰۰ نفر مقرری بگیر بیمه بیکاری در استان کهگیلویه و بویراحمد از  این سازمان حقوق دریافت می کنند و افزون بر این، بیش از ۶۰ میلیارد ریال نیز بابت کمک های کوتا مدت مانند کمک هزینه  ازدواج، کمک هزینه ایام بیماری و بارداری و… به بیمه شدگان استان پرداخت می شود.

انتهای پیام 

 

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف