پخش قطعه ای که در حضور امام موسی صدر خوانده شد از رادیو فرهنگ

به گزارش گروه فرهنگ و هنر برنا؛ رادیو فرهنگ در برنامه شماره ۴۸۶، با کاروان شعر و موسیقی امروز چهارشنبه ۹ شهریور تصنیف « ندانمت به حقیقت » را به یاد امام موسی صدر تقدیم شنوندگان می کند.

امام موسی صدر رهبر ایرانی شیعیان لبنان ۹ شهریور ماه ۱۳۵۷ در لیبی ربوده شد. به یاد این رهبر محبوب، قطعه ای قدیمی از دیدار او با تاج اصفهانی خواننده موسیقی سنتی تقدیم شنوندگان برنامه باکاروان شعر و موسیقی رادیو فرهنگ می شود.

شاعر این قطعه سعدی شیرازی است و خوانندگانی چون شهرام ناظری ، عبدالحسین مختاباد ‌و تاج اصفهانی آن را اجرا کرده اند .

در این برنامه اجرایی ناب که تاج اصفهانی در حضور امام موسی صدر خوانده بود پخش می شود، در سفری که جلال الدین تاج اصفهانی، خواننده سرشناس موسیقی سنتی به سوریه داشت، با امام موسی صدر دیدار می‌کند و در آنجا به درخواست امام موسی صدر تاج اصفهانی در حضور ایشان آواز می‌خواند که پس از پخش این تصنیف صحبت های تاج اصفهانی و امام موسی صدر تقدیم شنوندگان خواهد شد.

تصنیف «ندانمت به حقیقت که در جهان به که مانی / جهان و هرچه در او هست صورت‌اند و تو جانی» آواز افشاری است و اوجش هم گوشۀ «عراق» است. 

گفتنی است،تاج اصفهانی از سرشناس‌ترین اساتید آواز ایرانی بوده است که شاگردانی مثل محمدرضا شجریان و حسین خواجه امیری را تربیت و به جامعه موسیقی ایران معرفی کرده است.

برنامه « با کاروان شعر و موسیقی » هرروز ساعت ۱۲:۳۰با تهیه کنندگی « یلدا احتشامی» و اجرای « مریم واعظ پور» روی موج اف ام ردیف۱۰۶ مگاهرتز از رادیو فرهنگ پخش می‌شود.

انتهای پیام/

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف