پادوانی نامزدش را با چماق کشت/ دستگیری فوتبالیست ایتالیایی

جیووانی پادوانی، 27 ساله ظاهراً تیمش را در آستانه مسابقه جام حذفی رها کرد و به بولونیا رفت تا در کمین الساندرا ماتئوزی، 56 ساله بنشیند.

بر اساس گفته پلیس، هنگامی که او به خانه رسید، سپس در لابی ساختمان آپارتمانش کمین کرد. الساندرا با خواهرش استفانیا – که هنگام حمله به او فریادهایش را شنید – تماس تلفنی داشت.

استفانیا به یک شبکه تلویزیونی محلی گفت: “الساندرا از ماشینش پیاده شد و شروع به فریاد زدن کرد: “نه جیووانی، نه، خواهش می‌کنم، کمک کنید.” من در حال تماس تلفنی بودم. بلافاصله با کارابینری تماس گرفتم که بلافاصله وارد شد. من 30 کیلومتر دورتر زندگی می کنم. در نهایت او، او را تا حد مرگ کتک زد.”

طبق گزارش‌ها در ایتالیا، الساندرا و معشوق جوان‌ترش حدود یک سال بود که با هم آشنا بودند. با این حال آن‌ها بیشتر وقت خود را جدا از هم سپری کردند زیرا او در بولونیا زندگی می کرد و او در سیسیل بازی می‌کرد.

خواهرش ادعا کرد که در ماه ژانویه در خانه او هنگام شکستن ظروف و یک چراغ، جنجالی رخ داد. گفته می شود پس از جدایی، او در تمام ساعات او را با پیام‌ها و تماس‌های متعدد تهدید می‌کند و او به پلیس گزارش می‌دهد.

ساکنان گفتند که در موارد قبلی، او ماشین را خراب کرده بود، کنتور او را از بیرون جدا کرده بود و سعی می کرد از بالکن او بالا برود. یکی از همسایه ها به رسانه های محلی گفت: “او خیلی از پادوانی می‌ترسید، زیرا پادوانی پیگیر شده بود و نمی‌خواست او را به خانه راه دهد.”

یکی دیگر از همسایه‌ها گفت که ساندرا از او خواسته بود که اگر پادوانی برای ورود به ساختمان زنگ زد، در را باز نکند. این پرونده در میان ادعاهایی که سیستم قضایی از زنان در برابر سوء استفاده کنندگان محافظت نمی‌کند، خشم را در ایتالیا برانگیخته است.

دیروز مارتا کارتابیا، وزیر دادگستری، بازرسانی را برای بررسی اقدامات پلیس بولونیا در پی شکایت الساندرا فرستاد. به گزارش خبرگزاری آنسا، جوزپه آماتو، دادستان کل بولونیا، اتهام سهل انگاری قضایی در این پرونده را رد کرد.

او گفت که تحقیقات بلافاصله پس از ثبت شکایت در اول اوت آغاز شد، اما تحقیقات تا هفته آینده به نتیجه نرسید زیرا شاهدان در تعطیلات بودند. او گفت: «ما آنچه را که می‌توانستیم انجام دادیم،» و افزود که گزارش تعقیب «موضعات خطر واقعی خشونت» را برجسته نمی‌کرد، این فقط یک رفتار معمولی تعقیب آزاردهنده بود.

پادوانی – مدل و بازیکن سابق رده جوانان در ناپولی – به عنوان مدافع میانی برای 10 باشگاه در لیگ‌های سری C و سری D ایتالیا بازی کرده است.

اوایل این ماه او با تیم رده چهارم سانکاتالادس مستقر در سیسیل قرارداد امضا کرد. اما آخر هفته گذشته او در دیدار افتتاحیه جام حذفی ایتالیا مقابل رقیب محلی یعنی کاتانیا غایب بود.

سالواتوره پیرلو، وکیل باشگاه سانکاتالادس گفت که پادوانی روز شنبه تمرینات تیم را ترک کرد و اعلام کرد که مشکلات شخصی دارد. کوریره دلا سرا گزارش می دهد که او روز دوشنبه تماس گرفت و از او خواست که دوباره به تیم ملحق شود، اما به او گفته شد که دور بماند.

او سپس به بولونیا در شمال ایتالیا رفت، جایی که گفته می شود روز سه شنبه در کمین نامزد سابق خود نشست.