(ویدئو) باشگاه ورزشی ویژه سگ‌های خانگی

اسکار، گرمای تابستان امارات متحده عربی را با دو یا سه بار در هفته ورزش کردن روی تردمیل در سالن بدنسازی شکست می‌دهد. هیچ چیز غیرعادی در آن وجود ندارد به جز اینکه اسکار یک سگ است.

 صاحب اسکار، یک مهاجر پاکستانی است و می‌گوید: در زمستان‌ها او را بیرون می‌بردم، اما تابستان‌ها در انزوا می‌ماند. چون هر وقت او را بیرون می‌برم به دلیل گرما مریض است.

دما اغلب در امارات متحده عربی به بالای ۴۵ درجه سانتیگراد (۱۱۳ درجه فارنهایت) می‌رسد و حتی بعد از نیمه شب بالای ۴۰ درجه سانتیگراد (۱۰۴ فارنهایت) باقی می‌ماند.

اسکار، یک سگ کورگی ولزی، اکنون در یک باشگاه و سالن آرایش در ابوظبی، که اولین باشگاه برای سگ‌ها در امارات است، ورزش می‌کند.کارکنان قبل از شروع به دویدن، او را با یک بند روی یکی از دو دستگاه می‌بندند، با موانع شیشه‌ای در دو طرف برای جلوگیری از افتادن او. تردمیل‌ها به جای تنظیم سرعت‌های خاص، به طور خودکار خود را با سرعت هر سگ تنظیم می‌کنند.

صاحب اسکار پس از توصیه یک دامپزشک به دلیل خطر گرمازدگی، او را به باشگاه آورده است. خان می‌گوید: تابستان گذشته برای من واقعاً سخت بود، زیرا چنین جایی وجود نداشت. در گرما و رطوبت زیاد، فقط دو، سه دقیقه راه می‌رویم و او دیگر نمی‌خواهد راه برود.

منصور الحمادی، صاحب باشگاه یک درهم (۲۵ سنت) در دقیقه برای استفاده از تردمیل یا ۷.۵ دلار برای نیم ساعت دویدن می‌گیرد.

متخصصان می‌گویند سگ‌ها باید حداقل ۳۰ دقیقه در روز ورزش کنند.

حمادی به خبرگزاری فرانسه می‌گوید: ما این پروژه را از نزدیک مطالعه کرده ایم تا آن را ۱۰۰ درصد ایمن کنیم. همه چیز با دقت و نه تصادفی انتخاب شد تا از هر گونه مشکلی در آینده جلوگیری شود و به سگ‌ها آسیبی نرسد.

دستینی، یک ژرمن شپرد هفت ماهه، یکی دیگر از سگ‌هایی است که وارد باشگاه می‌شود و با سگ‌های دیگر بازی می‌کند.

فهد المنجد صاحب این سگ می‌گوید: برای سلامتی سگ، بهتر است او کمی ورزش کند و خودش را خسته کند. استفاده از تردمیل بهترین راه حل است.