وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی : آمار سینماهای کشور تا پایان دولت سیزدهم به یک هزار می‌رسد

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری برنا از مازندران ، محمد مهدی اسماعیلی روز جمعه در حاشیه مراسم گشایش تالار مرکزی ساری افزود: در حال حاضر نزدیک به ۳۰۰ سینمای در حال ساخت در کشور داریم و وعده ما این است که تا پایان دولت سیزدهم تعداد سینماهای کشور را از  ۵۰۰ سینما به یک‌هزار سینما برسانیم و این روند با قدرت در حال انجام است.

وی با بیان این‌که همه وعده‌های فرهنگی و هنری دولت با تقویم زمانی سختگیرانه در حال انجام است، اظهار کرد: ما در مازندران هم طرح‌های ناتمامی داریم که به دنبال تکمیل آن‌ها هستیم. در سفر استانی هم اعتبارات بسیار خوبی را رئیس‌جمهور و هیات دولت در اختیار مازندران قرار دادند.

وزیر فرهنگ خاطرنشان کرد: چند پروژه مهم را در غرب استان داریم که تکمیل آن‌ها برای ما اهمیت دارد. تکمیل مجتمع‌های فرهنگی و هنری در رامسر و چالوس را پیگیریم و کتابخانه مرکزی ساری هم جزو تعهداتی است که به استان داریم و در تلاشیم تا پایان سال آینده تحویل دهیم.

بیمه هنرمندان و اینترنت رایگان خبرنگاران 

اسماعیلی درباره آخرین وضعیت اینترنت رایگان خبرنگاری اظهار کرد: تا کنون اینترنت رایگان خبرنگاری به ۱۲ هزار خبرنگار در مرحله اول تخصیص داده شد. اما با توجه این‌که دوستان به دنبال این بودند همه اصحاب رسانه مشمول این طرح شوند کاری آمایشی در حال انجام است تا حتی یک خبرنگار هم باقی نماند که حق بهره‌مندی از اینترنت رایگان خبرنگاری داشته باشد و به این حق نرسد.

وی درباره عضویت خبرنگاران در صندوق اعتباری هنر نیز گفت: در صندوق اعتباری هنر هفت هزار خبرنگار را تا کنون بیمه کردیم. کل جامعه رسانه‌ای ما در کشور با نهایت اغماض ۱۷ هزار نفر هستند که هفت هزار نفر آن‌ها بیمه صندوق شدند و برای بقیه افراد نیز طبق مقررات امکان عضو شدن فراهم است.

وزیر فرهنگ درباره دغدغه خبرنگاران برای مشاغل سخت محسوب شدن بیمه خبرنگاری صندوق اعتباری هنر تصریح کرد: مشاغل سخت حساب شدن فرآیندی دارد که باید برای تحقق آن اتفاق ویژه بیفتد. محاسبه شدن سابقه بیمه صندوق اعتباری هنر برای مشاغل سخت به اقداماتی فراتر از وزارتخانه نیاز دارد و باید توسط نمایندگان در مجلس پیگیری شود.

انتهای پیام

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف