وزیر راه رفتنی است؟

رستم قاسمی، وزیر راه ، مسکن و شهرسازی را باید یکی از پرحاشیه‌ترین وزرای دولت رئیسی دانست. از روزهایی که باور نمی‌کرد وزیر نفت نیست گرفته تا این روزها که یا شایعه برکناری و استعفای او به گوش می‌رسد، یا در بیمارستان بستری می‌شود و یا با توییت‌ها و مواضع ضد برجامی خود خبر ساز می‌شود.

رستم قاسمی در هفته‌های اخیر بارها مورد توجه قرار گرفت. یک دلیل آن مواضع تند و تیزش که رنگ و بوی مخالفت با احیای برجام را داشت، بود اگرچه که خودش گفت تنها مواضع رهبری و رئیسی را گفته و حرف دیگری نزده است!

دلیل دیگر اما این بود که برای دومین بار در یک سال گذشته شایعاتی درباره استعفا یا برکناری وزیر راه پیچید. فقره اول وقتی بود که کانال تلگرامی «عصر ما» از کناره‌گیری وی به خاطر  یک بیماری سخت خبر داد و همه گمانه‌زنی‌هایی هم درباره جایگزین او کرد. رستم قاسمی اما هنوز هم وزیر است و شایعات درباره رفتنی شدنش هم ادامه دارد. اگرچه که چند ماه قبل همزمان با انتشار اخباری درباره بیماری او، شایعه استعفای وی هم به گوش می‌رسید. این بیماری انگار در روزها اخیر بدتر شده و کار آقای وزیر را به بیمارستان کشیده است. گفته شد که او عمل دیسک کمر کرده اما برخی از کاربران فضای مجازی با اشاره به تصاویری که نشان می‌داد او به پست خوابیده است، در این نکته هم تردید کردند.

به هر روی وضعیت جسمانی رستم قاسمی، همچنین بازداشت یکی از مسئولان وزارت راه که بحث فساد و احتمال برکناری را پیش کشید؛ سبب ادامه شایعات بود و کار را به جایی رساند که معاون پارلمانی رئیسی وادار به ارائه توضیحاتی شود.  سید محمد حسینی که به مناسبت هفته دولت در خبرگزاری دانشجویان ایران حاضر شده بود، درباره احتمال تغییر در کابینه و احتمال برکناری یا استعفای رستم قاسمی، گفت: از ابتدای تشکیل دولت عده‌ای شروع کردند به گمانه زنی و هر از چندی برای خودشان لیست می‌دادند که این افراد می‌خواهند تغییر کنند، ولی دیدیم که در این یکسال این شایعات تحقق نیافت.

وی افزود: اخیرا هم این بحث ها دوباره درباره افراد گوناگون در فضای مجازی مطرح شده که سخنگوی دولت اعلام کرد این ادعاها صحت ندارد. وی همچنین با اشاره به  اینکه اخیرا با معاون پارلمانی وزارت راه و شهرسازی صحبت داشته‌ام، تصریح کرد: وی به بنده گفت مهندس رستم قاسمی به خاطر مشکل جسمی و عمل پزشکی در سر کار حاضر نشده و همین موجب بروز شایعاتی شده، اما برخی نمایندگان هم به دیدار وی رفته اند و ایشان به کار خود ادامه خواهند داد.

حسینی درباره بازداشت اخیر یکی از مسوولان وزارت راه گفت: با هر فرد متخلفی در هر وزارتخانه‌ و دستگاهی برخورد خواهد شد.افراد دیگری هم بوده‌اند که وقتی تخلف آنها برای دولت مشخص شده، برکنار شده اند و دستگیری این فرد ربطی به اینکه رستم قاسمی در محل کار حاضر نشده، ندارد و او همانطور که گفتم به علت مشکل جسمی به طور موقت در دفتر حاضر نشده، اگر چه در همین حال هم کارها را پیگیری کرده است.