وزیر ارتباطات: تصاویر دریافتی از ماهواره خیام به زودی منتشر می‌شود

به گزارش خبرنگار خبرگزاری برنا؛ عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در نماز جمعه شهر ساری در سخنانی با اشاره به کار شبانه روزی و مجاهدانه تمام اعضای دولت، گفت: دولت سیزدهم دولتی مردمی و عدالت محور است که در تلاش است با کار مجاهدانه مشکلات پیچیده کشور را حل کند.

وی با اشاره به سفرهای رییس جمهور در یک سال گذشته، افزود: دولت به دنبال انجام کارهای بزرگی است که در گذشته کمتر مورد توجه قرار گرفته بود.

زارع پور شجاعت در اجرای طرح مردمی سازی یارانه را یکی از این کارها عنوان کرد و گفت: این اقدام رانت و فساد را در این حوزه از بین می برد و برکات آن در آینده مشخص می شود.
وی ایجاد نهضت واکسیناسیون و کاهش مرگ و میر کرونا را یکی دیگر از اقدامات دولت دانست و افزود: ۶ میلیون بیمه نشده نیز در یک سال گذشته بیمه شدند .
وزیر ارتباطات تعامل و ارتباط عزت مدارانه با کشورهای همسایه و دیگر کشورها را از دیگر دستاوردهای دولت سیزدهم در یک سال گذشته اعلام کرد و گفت: تاکنون بیش از صد هیات تجاری بین ایران و کشورهای مختلف در رفت و آمد بوده اند و ده ها میلیارد دلار سرمایه گذاری خارجی در کشور جذب شده و یا در حال انجام است.
وی به تشکیل شورای عالی فضایی بعد از ۱۰ سال و مصوبات آن اشاره، افزود: ایران هم اکنون جزو ۱۰ کشور دارای فناوری فضایی است و برنامه داریم تا پایان دولت سیزدهم ماهواره های سنگین را در مدارهای لئو قرار می دهیم.
زارع پور به پرتاب ماهواره خیام با همکاری روسیه نیز اشاره کرد و خبر داد: تصاویر دریافتی ماهواره خیام به زودی منتشر می‌شود و یکی از استان هایی که می تواند برای کارکردهای مختلف از این تصاویر استفاده کند استان مازندران است.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به راه اندازی درگاه خدمات دولت هوشمند اشاره کرد و افزود: تاکنون ۲۰ درصد خدمات از طریق این درگاه ارائه می‌شود و برنامه داریم تا پایان این دولت با ارائه تمام خدمات دولتی کسی نیاز به مراجعه نداشته باشد و از منزل با گوشی یا کامپیوتر خود از خدمات دولتی بهره مند شود.
وزیر ارتباطات ایجاد دسترسی فیبر نوری برای منازل و کسب و کارها، حمایت از شبکه های اجتماعی و پلتفرهای بومی را از دیگر برنامه های وزارت ارتباطات عنوان کرد.
وی نیروی انسانی را مهم ترین سرمایه کشور دانست و تاکید کرد مشکلات کشور به دست جوانان ایرانی قابل حل است.
وزیر ارتباطات تصریح کرد: قطار پیشرفت و توسعه فناوری در کشور در حال حرکت است و با تلاش جوانان هیچ زمانی متوقف نمی شود.
بر اساس همین گزارش، وزیر ارتباطات قبل از آغاز نماز جمعه در مصلای نماز جمعه ساری حاضر شد و با قرار گرفتن در میز خدمت وزارت ارتباطات به صورت چهره به چهره با مردم دیدار کرد.
در این دیدارها مردم مسائل و مشکلات خود را مطرح و وزیر ارتباطات دستورات لازم برای پیگیری این مشکلات را صادر کرد.

انتهای پیام/

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف