وزش باد شدید و خیزش گرد و غبار در غرب کشور


وزش باد شدید و خیزش گرد و غبار در غرب کشور

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا گفت: از اواخر وقت دوشنبه ( ۱۴شهریور) با نفوذ هوای مرطوب و خنک از شمال غرب کشور،‌ در استان اردبیل و سواحل دریای خزر تا روزهای پایانی هفته آینده شاهد بارش باران و کاهش محسوس دما خواهیم بود.

به گزارش خبرگزاری موج، صادق ضیاییان رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا گفت: بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی طی پنج روز آینده در غالب مناطق کشور جوی آرام و پایدار حاکم و در شرق و شمال شرق کشور به‌ویژه در منطقه زابل وزش باد شدید پدیده غالب خواهد بود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا با اشاره به اینکه تا آخر هفته در نیمه شمالی کشور افزایش نسبی دما رخ می‌دهد، اظهار کرد: طی دو روز آینده به‌ویژه در ساعات بعد ازظهر و اوایل شب در ارتفاعات جنوب شرق سیستان و بلوچستان و ارتفاعات شرق هرمزگان افزایش ابر و رگبار پراکنده دور از انتظار نیست.

وی افزود: طی سه روز آینده در برخی مناطق استان خوزستان و جنوب ایلام در بعضی ساعات گرد و غبار رقیق رخ خواهد داد.

ضیائیان تاکید کرد: از اواخر وقت دوشنبه ( ۱۴شهریور) با نفوذ هوای مرطوب و خنک از شمال غرب کشور،‌ در استان اردبیل و سواحل دریای خزر تا روزهای پایانی هفته آینده شاهد بارش باران و کاهش محسوس دما خواهیم بود.

وی درخصوص وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده، تصریح کرد: آسمان تهران فردا (۱۱ شهریور) صاف در بعضی ساعات وزش باد و در اواخر وقت غبار رقیق با حداقل دمای ۲۳ و حداکثر دمای۳۵ درجه سانتیگراد و طی ‌شنبه (۱۲ شهریور) صاف و در بعضی ساعت‌ها وزش باد و در بعد از ظهر کمی ابری با احتمال افزایش باد با حداقل دمای ۲۴ و حداکثر دمای ۳۶ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

ضیاییان در خاتمه گفت: طی امروز و فردا (۱۰ و ۱۱ شهریور) اهواز با دمای ۴۷ و۴۶ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و شهرکرد با دمای ۶ درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان‌ کشور هستند.