وحیدی: طرف ثالث نباید در روابط ایران و آذربایجان دخالت داشته باشد

به گزارش حوزه دولت خبرگزاری تسنیم، احمد وحیدی وزیر کشور جمهوری اسلامی ایران در حاشیه دیدار کامران علی‌اف دادستان کل جمهوری آذربایجان که در محل وزارت کشور ایران برگزار شد، در جمع خبرنگاران این مطلب را مطرح کرد.

وی تصریح کرد: با توجه به مسائل و منافع مشترک دو کشور تاکید شد که نباید طرف‌های ثالث در روابط مناسب دو کشور دخالت داشته باشند.

وزیر کشور با تاکید بر اینکه توطئه‌هایی در برهم‌زدن روابط دو کشور وجود دارد؛ اظهار کرد: طرف ثالث در تلاش است تا سوءتفاهم ایجاد کند که این مسئله به نفع هیچ یک از دو کشور جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان نیست.

وحیدی درباره این دیدار هم گفت: دادستان کل آذربایجان به دعوت دادستان محترم کل ایران به تهران سفر کرده است.

وی با اشاره به دیدار دادستان کل جمهوری آذربایجان با وزیر دادگستری جمهوری اسلامی ایران، اضافه کرد: باتوجه به درخواست ملاقات از طرف هیات جمهوری آذربایجان نشست مشترکی در ارتباط با تقویت همکاری‌ها و بررسی مسائل بین دو کشور همسایه برگزار شد.

وزیر کشور با تصریح بر اینکه جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان به عنوان دو کشور راهبردی در منطقه روابط خوبی با همدیگر دارند؛ گفت: در نشست امروز سلسله هماهنگی‌هایی برای موضوعاتی چون مقابله با مواد مخدر صورت گرفت.

وحیدی اضافه کرد: در مورد برخی مسافران و رانندگان ایرانی که در سفر به جمهوری آذربایجان دچار مشکل شده بودند، صحبت شد تا بررسی لازم در این زمینه انجام شود.

وزیر کشور ادامه داد: همچنین درباره تبادل زندانیان هم بحث و گفت‌وگو شد و تلاش بر این است که روابط دو کشور به صورت همه‌جانبه تقویت شود.

انتهای پیام/